TOPlist

Další bestseller? Motorola Moto G34 5G představena

Motorola Moto G34 5G
  • Motorola Moto G54 5G patří k nejvýhodnějším telefonům na trhu
  • Výrobce nehodlá čekat na konkurenci a představil první telefon pro rok 2024
  • Motorola Moto G34 5G přichází s atraktivním designem, vyváženou výbavou a fajn cenou

Ani přes zmíněné výhody to ale novinka na trhu nebude mít jednoduché. Paradoxně největším soupeřem bude pravděpodobně  zmíněná Motorola Moto G54 5G, která je jen o pár stokorun dražší, ale nabídne toho více. Podrobněji se tomuto srovnání věnujeme na konci článku.

Nesmíme navíc zapomínat na telefony od konkurence. Samsung pravidelně boduje výbornou podporou mezi levnými telefony a chystá model Galaxy A35, Redmi Note 13 přináší AMOLED displej a čtečku otisků prstů, která je umístěna v displeji. Co na to Motorola Moto G34 5G?

Rozměry novinky jsou 162,7 × 74,6 × 8 milimetrů, hmotnost rozumných 179 respektive 181 gramů (verze s veganskými zády je o dva gramy těžší). Přední straně dominuje 6,5palcový LCD displej s rozlišením 1600 x 720 pixelů, který nabízí obnovovací frekvenci 120 Hz. V průstřelu je ukrytý fotoaparát s rozlišením 16 megapixelů. Na těle telefonu nechybí klasický sluchátkový konektor, chválíme.

Chod telefonu zajišťuje procesor Qualcomm Snapdragon 695 s podporou sítí 5G, který je doplněný o 4 respektive 8 GB operační paměti. Tuto paměť je možné zdvojnásobit vyhrazením části interního úložiště coby dodatečné operační paměti. Úložiště má kapacitu 128 GB a můžete jej rozšířit pomocí paměťových karet microSD. Potěší přítomnost NFC, to už dnes chybí málokdy. Překvapením je podpora eSIM, ta se u levných telefonů moc často neobjevuje. Současně je ale eSIM jediná cesta, jak v telefonu používat dvě telefonní čísla současně, klasický fyzický slot má telefon pouze jeden.

Say hello to moto g34 5G

Say hello to moto g34 5G

Hned po spuštění najdete v telefonu Android 14, Motorola sází na celkem čistý operační systém, ačkoliv nainstalovaných aplikací by v telefonech mohlo být klidně méně. Baterie má kapacitu 5000 mAh, telefon podporuje 18W nabíjení (v balení najdete 20W nabíječku). Na zádech najdete dva fotoaparáty, ten hlavní má rozlišení 50 megapixelů.

Díky spojování čtyř pixelů do jednoho budou mít výsledné snímky rozlišení 12 megapixelů. Bohužel chybí automatické ostření a stačit bude muset FullHD video se 30 snímky za vteřinu. Druhý makro fotoaparát má rozlišení pouhé dva megapixely, u levných telefonů se ale objevuje pravidelně, takže jeho přítomnost Motorole nebudeme vyčítat.

Motorola Moto G34 5G má solidní šanci na trhu uspět, cena 4199 korun je příjemná. Ale na našich stránkách často zmiňovaná Motorola G54 5G bude hodně silným soupeřem. Je o skoro tisícikorunu dražší, což je u levných telefonů velký rozdíl. Ale současně nabídne lepší funkce! Větší kapacita operační paměti, jemnější displej, větší baterie, dvojnásobná kapacita interního úložiště, procesor je navíc o něco málo silnější. Potvrzují se moje slova, že nahradit Motorolu G54 5G bude těžké. Ale pokud je váš rozpočet cca 4 tisíce a počítáte každou stokorunu, může vám novinka dobře posloužit.

Líbí se vám Motorola Moto G34 5G?

Zdroj: Motorola

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)