TOPlist

Motorola moto g24 power je lepší a levnější než jsme čekali!

Motorola moto g24 power
  • Jeden z nejzákladnějších telefonů Motorola má co nabídnout
  • Původní informace o ceně a výbavě nového telefonu nebyly přesné
  • Motorola moto G24 power je lepší a levnější současně, potěší Android 14

Před několika dny jsme vám přinesly první informace o chystané novince Motorola moto g24 a přiznávám, že telefon mě příliš nezaujal. Kombinace výbavy a ceny zkrátka nebyla dostatečně dobrá. Výrobce ale teď telefon představil oficiálně a trochu jsme si oddechli…

Motorola G54 Power Edition nadále může zůstat v klidu, její levnější sestra ale bude zajímavou alternativou pro zákazníky, kteří si zkrátka tisícikorunu navíc nemohou dovolit připlatit. Nadále ale platí, že konkurence je dnes větší a větší, uspět na trhu nebude vůbec pro novou Motorolu jednoduché.

Rozměry novinky jsou 163,49 x 74,53 x 8,99 milimetrů, hmotnost je solidních 197 gramů. Na přední straně se nachází IPS displej s úhlopříčkou 6,56 palce, který nabízí rozlišení 1612 x 720 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Určitě potěší přítomnost stereo reproduktorů, moc často už dnes nepotkáte telefon s klasickým FM rádiem, to ale Motorola moto g24 power nabízí. Stejně tak klasický 3,5 mm sluchátkový konektor.

Hlavní fotoaparát má rozlišení 50 megapixelů, spojuje ale vždy 4 pixely do jednoho, výsledné fotografie mají rozlišení 12 megapixelů. Telefon zvládne nahrávat FullHD video se 30 snímky za vteřinu. Nechybí makro fotoaparát s rozlišením 2 megapixely, fotoaparát v displeji má 8 megapixelů.

Say hello to moto g24

Say hello to moto g24

Trochu obavu jsem měl z procesoru, Mediaek Helio G85 už má své nejlepší roky za sebou. Telefon existuje ve dvou verzích, které mají 4 respektive 8 GB operační paměti. To je podstatný rozdíl, v České republice ale budeme mít verzi s 8 GB RAM v kombinaci s interním úložištěm o kapacitě 256 GB, nechybí podpora paměťových karet.

Přichází další povedený levný telefon

Doma mám POCO C65 se stejným procesorem a 6 GB operační paměti, přičemž tato kombinace funguje úplně bez problémů, verze s 8 GB operační paměti bych se tedy nebál. Už z výroby tady máme Android 14. Baterie má kapacitu 6000 mAh, energii doplníte pomocí 30W nabíjení.

Motorola moto g24 power bude k dispozici za 3899 korun a za tyto peníze je to velmi slušná nabídka. V této cenové hladině hraje roli každá stokoruna, srovnání s modelem G54 Power Edition by nebylo férové, jelikož ten stojí skoro o třetinu více. Pod čtyři tisíce korun moc zajímavých telefonů nenajdete, moto g24 power se zařadí k těm lepším.

Líbí se vám Motorola moto G24 power?

Zdroj: Motorola

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)