Motorola Edge 30 nabízí 144Hz OLED displej, nový Snapdragon a dva 50Mpx foťáky. To vše za skvělou cenu

motorola edge 30

Motorola Edge 30 Pro patří jistě k těm největším překvapením letošního roku, minimálně co se týče vlajkových lodí. Nabízí nekompromisní výkon, dobré foťáky, rychlý OLED displej nebo (téměř) čistý Android. Jestliže se vám tento telefon líbí, ale nechce se vám z peněženky vypláznout přes 17 000 korun, zpozorněte. Vyšel totiž nový model Motorola Edge 30, který se svému dražšímu bratříčkovi podobá hned v několika ohledech.

Motorola Edge 30 je důstojným bratrem Pro modelu

Pojďme začít displejem. Společnost vsadila na 6,5palcový AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a 144Hz obnovovací frekvencí. Jde navíc o 10bitový panel s podporou HDR10+, což není v této cenové kategorii samozřejmostí.

Uprostřed se nachází průstřel se 32Mpx selfie kamerkou, na zadní straně se pak nachází modul fotoaparátů v čele s 50Mpx hlavním snímačem s optickou stabilizací. Nechybí ani ultraširoký snímač s rozlišením 50 Mpx, který zároveň dokáže fotit makro snímky. Posledním foťákem je 2Mpx hloubkový snímač.

motorola edge 30 – Overtref je verwachtingen.

motorola edge 30  - Overtref je verwachtingen.

Potěší kvalitní stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos. O výdrž se pak stará 4020mAh baterie s podporou 33W nabíjení, díky které dle společnosti vydrží telefon den a půl běžného používání. Co se týče výkonu, ten dostal na starost čipset Qualcomm Snapdragon 778G+ v kombinaci s 8 GB RAM a 128/256GB úložištěm.

Model Edge 30 nerozhodí ani nějaká ta kapka vody nebo prach. Disponuje certifikací IP52 a samozřejmostí jsou pak technologie jako NFC, Bluetooth 5.2 či Wi-Fi 6E. Co se týče ceny, ta je pro Evropu nastavena na 450 EUR (asi 11 000 Kč) v případě základní varianty.

Co říkáte na telefony Motorola?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)