Monument Browser: Nový nenáročný prohlížeč, který překvapí funkcemi

momentum browser prohlizec android windows 10

Google Chrome je nejrozšířenějším prohlížečem vůbec. Zároveň ale patří i k těm nejnáročnějším, mnoho lidí si stěžuje nad tím, kolik si bere RAM paměti. A to jak na PC, tak i na telefonu. Nově vydaný prohlížeč Monument Browser ukazuje, že k prohlížení webu stačí 2 MB místa i menší RAM paměť. A i když je prohlížeč nenáročný, tak mu nechybí mnoho funkcí, některé dokonce nemá ani výše zmíněný Chrome.

Monument Browser je nový nenáročný prohlížeč dostupný na Android i na PC

Vývojář a zároveň člen XDA fóra se rozhodl vydat webový prohlížeč, u kterého se snažil dostat co nejvíce funkcí, ale zároveň se snažil zachovat co nejmenší velikost. K použití tohoto prohlížeče vám stačí 2 MB paměti, jen pro srovnání, Google Chrome si vezme několik desítek MB. Zajímavé je to, že na Monument Browser můžete přejít nejen na telefonu, ale i na počítači. Prohlížeč můžete totiž stahovat i na Windows 10.

Pojďme si ale představit blíže, jaké všechny funkce prohlížeč má. Mezi ty výrazné patří podpora plovoucího okna, možnost přepnutí do tmavého režimu a možnost zatočit s reklamami. Nechybí ale ani základnější funkce jako je anonymní režim, správce stahování, možnost uložení stránky a čtení v offline režimu, možnost aktivace prohlížení v celém okně, režim čtení, podpora funkce PIP (obraz v obraze). Prohlížeč můžete stahovat zdarma z Google Play.

Orions - Privacy Browser
Orions - Privacy Browser

Jaký webový prohlížeč momentálně používáte?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)