Je tu předělaný mobilní Obchod Google Play. Taky už ho máte?

mobilni Obchod Google Play novy vzhled redesign

Jen pár hodin poté, co jsme zaznamenali opravdu velkou změnu vzhledu u Obchodu Google Play v jeho desktopové verzi, se nám tato databáze aplikací, her, knih a dalšího mobilního obsahu proměnila i ve své podobě pro telefony. Z prostředí jde ještě více cítit nově nastolovaný material styl, což demonstrují hlavně zaoblenější tlačítka ve tvaru “pilulek”, přeskupení několika prvků a kategorií či nové filtry pro vyhledávání.

Ve spodním menu se nadále nachází pouze tři položky. Konkrétně Hry, Aplikace a Knihy. Hodně naplněná je naopak horní strana displeje, kde se nachází nejen vyhledávací pole, ale také druhý řádek pro procházení obsahu dle kategorií či jiných parametrů. Tento řádek byl v Obchodě již dříve, ale nyní má jednodušší vzhled a také více možností pro vyhledávání.

Celkové změny nejsou tak velké jako u desktopové verze, ale jedna zásadní věc zde oproti ní bohužel chybí. Z mobilu se nedají zobrazit kategorie aplikací či her pro Android Auto nebo třeba Android TV. K dispozici je pouze kategorie Aplikace pro hodinky.

Co říkáte na přepracovaný Obchod Google Play?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (6)