TOPlist

A úspory jsou fuč! Dívka v mobilní hře utratila přes 1,4 milionu korun

dívka útrata peněz v mobilní hře
  • Dívka v jedné z mobilních her utratila obrovské množství peněz
  • Jednalo se navíc o celoživotní úspory celé rodiny
  • Některé transakce se podařilo anulovat, s velkou částí se může ale rodina rozloučit

Mobilní hry se staly nedílnou součástí života dnešních teenagerů, ale mnohdy se za nimi skrývá nebezpečí útraty velkého množství peněz. Případy, kdy mladiství utrácí velké sumy za nákupy v aplikacích bez dohledu dospělých jsou stále častější. Jeden takový případ postihl rodinu dívky, která utratila celoživotní úspory ve výši 64 000 dolarů.

Dívka si „vypůjčila“ platební kartu své matky a propojila ji se svým telefonem. Když si její spolužáci všimli, jak bez větších ostychů utrácí ve hře hromadu peněz, začali na ní vyvíjet tlak, aby poslala nějaké peníze do her i jim. Ta nakonec podlehla a utratila celkem 64 000 dolarů, tedy v přepočtu přes 1 400 000 korun. Na kontě zbylo pouhých 7 centů, na problém navíc rodiče upozornil třídní učitel, který je kontaktoval a sdělil jim, že je jejich dítě závislé na placených hrách.

O celoživotní úspory Gong Yiwang, matka třináctileté dívky bojuje v tuto chvíli s platebními platformami. Některé transakce se sice podařilo anulovat, ale s velkou částí úspor se může rozloučit.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik peněz jste nejvíce utratili ve hrách vy?

Zdroj: wccftech

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)