Mobilní aplikace Bezrealitky vám najde dům, byt, pozemek i kancelář

bezrealitky

Hledáte bydlení? Pak máte v podstatě dvě základní možnosti: buď budete hledat s pomocí realitní kanceláře, nebo na vlastní pěst. Stejně tak jsou na tom pronajímatelé a prodávající – mohou své starosti nechat na „realitce“, nebo si celý proces zajistí sami. Právě těm, kdož chtějí jednat tváří v tvář, je určena nová česká aplikace Bezrealitky.

Obsah článku

Co aplikace Bezrealitky slibuje?

Jak patrně správně tušíte, za aplikací stojí web Bezrealitky.cz, zaměřující se na prodej a pronájem nemovitostí bez prostředníka v podobě realitní kanceláře. Komunikace zájemce (nájemníka či kupujícího) a nabízejícího (pronajímatele či prodávajícího) tedy probíhá přímo a odpadá tak nutnost platit provizi „realitce“.

Mobilní aplikace pro Android nabízí funkce jak pro zájemce, tak i majitele.

Pro zájemce:

  • Hledání nemovitostí na základě zadání kritérií (např. dispozice, plocha, lokalita, aktuální poloha)
  • Prohlížení inzerátů vč. zobrazení nemovitostí na mapě
  • Nastavení „hlídacího psa“ – nabídky dle zadaných podmínek
  • Kontaktování majitele/pronajímatele přímo z aplikace

Pro majitele:

  • Vložení inzerátu na Bezrealitky.cz přímo z mobilní aplikace
  • Příprava inzerátu v mobilní aplikaci a možnost následného dokončení v počítači
  • Upozornění na nové zprávy od zájemců
  • Zobrazení profilu zájemce vč. fotky, osobních informací, případně potvrzení o bezdlužnosti

Jak to funguje v praxi?

Aplikaci Bezrealitky jsme otestovali z pohledu zájemce – tedy chtěli jsme vidět, co a jak nám nabídne, když budeme hledat  dům, byt, pozemek nebo třeba kancelářské prostory k pronájmu či prodeji. Při prvním spuštění je nabídnuta možnost přihlášení, vytvoření účtu, nebo použití bez přihlášení.

Rozhodnete-li se registrovat, budete požádání o e-mail, případně se můžete přihlásit přes Facebook nebo účet Google. Musíte také souhlasit s obchodními podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů. Následně si zvolíte heslo, zadáte jméno, příjmení a telefonní číslo. Současně potvrdíte, že nejste realitním makléřem.

Přichází nejzásadnější krok – zadání toho, co vlastně hledáte. Z hlediska typu inzerátu jsou rozlišovány tři kategorie: prodej, pronájem, nebo spolubydlení. Dále lze nastavit typ nemovitosti – Bezrealitky rozlišuje byt, dům, pozemek, garáž, kancelář, nebytový prostor, nebo rekreační objekt. Nakonec volíte lokalitu – buď aktuální, nebo zadáním adresy.

Po klepnutí na tlačítko Vyhledat se zobrazí nabídky, odpovídající vašim požadavkům. Lze je prohlížet buď v podobě seznamu, nebo v mapových podkladech. Pokud nenajdete nic, co by vás zaujalo, můžete si nastavit „hlídacího psa“, který vás upozorní v případě, že se objeví nová relevantní nabídka.

U jednotlivých inzerátů si lze prohlédnout fotografie, přečíst popisek a prohlédnout podrobné parametry, jako jsou dispozice, plocha, cena, poplatky a pozice v mapě. Tlačítkem pak můžete poslat zprávu majiteli, ve které se dotážete na další podrobnosti, případně si domluvíte schůzku či prohlídku.

Zde už ale narazíte na monetizaci produktu – abyste mohli posílat zprávy majitelům, musíte mít zaplacený účet. Základní přijde na 99 korun, prémiový pak na 199 korun za 3 měsíce. Možná poněkud paradoxně nelze platit přes Google Play, ale jen přes interní peněženku, platební kartou či převodem na účet.

Resumé

Aplikace Bezrealitky je poměrně jednoduchá, graficky dobře provedená a z uživatelského hlediska přímočará. Nalezení nemovitosti podle představ nezabere mnoho času, pokročilé filtry (dispozice, cena, velikost, typ vlastnictví, typ budovy, vybavenost) dále usnadňují „oddělení zrna od plev“.

Od července 2018 portál nefunguje na čistě bezplatné bázi a zpoplatňuje možnost kontaktovat nabízejícího pouze majitelům placených účtů. Zda je 33 korun měsíčně hodně, nebo málo, už necháme na vašem posouzení.

Aplikace Bezrealitky je v Obchodě Play od začátku ledna a za tu dobu zaznamenala jen něco přes stovku instalací. Nemá tak dostatek hodnocení pro publikaci průměrné známky. Instalační balíček, velký 11 MB, můžete použít na zařízeních s Androidem 4.3 a vyšším.

Bezrealitky
Bezrealitky

Jak jste našli své stávající bydlení?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)