MIUI 9 se ukazuje na prvních snímcích

nadstavba miui9

Za dva dny se očekává akce Xiaomi, kde se představí novinky, jako třeba telefon Mi 5X nebo nová verze MIUI 9. Dnes se na oficiálním fóru ukázalo několik screenshotů z novinek, které s novou verzí nadstavby od Xiaomi přijdou.

Odtajnily se první novinky z MIUI 9

Na oficiálním fóru MIUI se dnes objevilo několik screenshotů z nové verze této nadstavby, která se objevuje v Xiaomi telefonech. Jedna z hlavních novinek je podpora rozdělené obrazovky, která je defaultně v Androidu 7 Nougat, nicméně u Xiaomi telefonů nebyla. Momentálně je podpora slíbena pro Mi6, Mi Mix, Mi Note 2, Mi Max, Mi Max 2, Mi5 a Redmi Note 4X. Kompletní seznam zařízení se ukáže až po offline akci 26. července.

miui 9

MIUI 9 bude také mít zkratky na zamčené obrazovce, přesunutím prstu doprava se ukáže nová nabídka různých ikon. Momentálně se ví, že budou existovat zkratky pro Mi Home, Mi Remote, Mi Pay a také svítilnu. Rovněž by tyto zkratky měly být konfigurovatelné, protože hodně z těchto funkcí není oficiálně podporováno mimo Čínu.

miui 9 (2)

Chystají se i nová témata

Dostane se také na nová témata. Na fóru se představily tři, a to Cool Black, No Boundary a Color Fantasy. Zajímavé je také to, že ikony ve spodní části již nemají popisek, což je díky tomu, aby UI vypadalo čistěji. Xiaomi plánuje vydávat MIUI 9 postupně, a to na poměrně velké množství zařízení. Více informací se dozvíme již za dva dny.

Xiaomi výrobky můžete zakoupit na Beryko.cz.

Těšíte se na novou verzi nadstavby od Xiaomi?

Zdroj: phonearena.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)