TOPlist

Minecraft Earth je nová ambiciozní hra pro telefony. Microsoft chce překonat úspěch Pokémon Go

minecraft rozsirena realita

Oblíbená hra Minecraft, která nyní patří pod Microsoft, slaví 10 let na trhu. Při této příležitosti byla představena nová verze hry s názvem Minecraft Earth. Jedná se o hru s rozšířenou realitou, kde budete používat váš telefon s Androidem či iOS. Po celém světe budete moct sbírat suroviny, stavět cokoliv, co se vám bude líbit a následně zveřejnit celému světu. Microsoft od hry očekává velký úspěch, podobně jako jsme mohli zažít před několika lety u Pokémon Go.

V Minecraft Earth půjdou tvořit i celá města z kostiček

Zjednodušeně řešeno půjde o klasický Minecraft, který se pomocí rozšířené reality a telefonů, přenese do reálného světa. Akorát s tím rozdílem, že vaše výtvory uvidí celý svět. Přímo na telefonu bude probíhat stavění, jakmile svou stavbu dokončíte, můžete ji vložit v různých měřítkách do reálného světa. A to třeba před váš dům.

Minecraft Earth: Official Reveal Trailer

Minecraft Earth: Official Reveal Trailer

Jakmile někdo půjde kolem domu s hrou Minecraft Earth, bude si moct vaši stavbu prohlédnout v rozšířené realitě. Nebude to ale jen o stavění. Chystají se i tzv. adventury, což mají být kratší příběhy, kde se můžete spojit s hráči, případně ale i hrát sami. Budete muset splnit různé úkoly, které se generují automaticky.

minecraft earth

Jako mapový základ se používají data z Open Street Map, zbytek zajišťují technologie Microsoft Azure. Betaverze Minecraft Earth se spustí nejprve v USA během léta. Oficiální vydání po celém světě je plánováno na konec roku.

Jak se vám líbí nápad hry Minecraft Earth?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)