Hraní Xbox her přes telefon? Microsoft prozradil nové informace o službě xCloud

microsoft xcloud

Z pohledu Androidu a Googlu byl veletrh GDC 2019 hlavně o streamovací službě pro hraní her s názvem Stadia. Google dokázal strhnout pozornost mnoha médií i lidí. V podobném duchu – tedy streamování her, kráčí i Microsoft se svou službou xCloud. Ta již byla představena minulý rok, nicméně nyní jsme se dozvěděli několik nových informací. A to i včetně možností hraní Xbox her přes Android telefon.

Microsoft xCloud bude nejprve fungovat na Android telefonech

V minulosti už jsme mohli vidět několik společností, které se pokusily o streamování her. Předběhly ale dobu. Nejlépe má nyní nakročena Nvidia s Geforce Now a Sony s PlayStation Now. Brzy se dostane i na Google se službou Stadia a Microsoft s xCloud. Vypadá to tedy, že doba pro streamování her již skutečně nastává.

Microsoft xCloud

U Microsoftu je zajímavé, že si jako první platformu zvolil Android. Jedna z výhod xCloudu má být v tom, že umožní hrát Xbox hry přímo přes telefon. Podporovat se bude ovládání přes dotykový displej. U konkurence musíte mít k zařízení připojený gamepad anebo myš s klávesnicí.

A to nemusí být vůbec tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Xbox hry jsou od počátku tvořeny k tomu, aby se ovládaly přes gamepad, případně myš s klávesnicí. Takové hry se hodně špatně ovládají, pokud vývojáři nezasáhnou více do kódu hry a neupraví jej.

Inside Xbox: Introducing Project xCloud

Inside Xbox: Introducing Project xCloud

Microsoft údajně vytvořil novou technologii Touch Adaption Kit, která funguje přes cloudovou platformu Microsoft Azure. Přinést má pohodlnou emulaci gamepadu na dotykové obrazovce, aniž by se musela extrémně “překopávat” hra. Zároveň budou k dispozici nová API, která vývojářům umožní automatické ukládání a úpravu textu, aby byl čitelný na malých displejích. Microsoft odmítl prozradit, kdy se spustí veřejné testování Microsoft xCloud. Předpokládáme ale, že to bude tento rok, aby společnosti neujel vlak.

Těšíte se na streamování her do různých zařízení?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)