Apka Microsoft Teams teď funguje jako univerzální vysílačka

Microsoft Teams Walkie Talkie

Kooperativní komunikační aplikace Microsoft Teams, která u pracovních kolektivů a studentů nabrala během pandemie spousty dalších pravidelných uživatelů, přichází s novou užitečnou funkcí. Je skrze ni možné volat jako z klasické vysílačky (neboli Walkie Talkie) po pouhém stisknutí tlačítka. Tato vychytávka se již delší dobu připravovala, ale doposud nebyla dostupná pro všechny platformy. Teď již funguje ve všech podobách aplikace, včetně té pro Android.

Microsoft Teams Walkie Talkie ukázka

Nově zavedená funkce vyrazila do aplikací před pár dny, konkrétně v aktualizaci vypuštěné 12. ledna. Po její instalaci by měli uživatelů ve spodním menu najít nové tlačítko Walkie Talkie (přesný český název zatím neznáme), které k této formě komunikace vede. Pak už stačí jen podržet symbol mikrofonu a je možné s druhou osobou či celou skupinou napřímo hovořit, přičemž pro přenos je využito aktuální připojení k internetu.

Microsoft Teams Walkie Talkie Zebra

Microsoft v rámci zavedení funkce Walkie Talkie do svého nástroje Teams ukázal dokonce také hardware nativně podporující tuto vychytávku. Ve spolupráci se společností Zebra Technologies stvořil speciální telefon, který má (právě podobně jako běžná vysílačka) pro “push-to-talk” komunikaci dedikované tlačítko na boku.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Kdy jste naposledy drželi v ruce klasickou vysílačku?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)