Microsoft představil lehký a dostupný Surface Laptop Go 2

microsoft surface laptop go 2

Už v roce 2020 nám Microsoft ukázal levný notebook Surface Laptop Go a po více než roce a půl odhalil druhou generaci. Můžeme se tedy těšit na kompaktní zařízení s dostatečným výkonem a na poměry zařízení Surface i zajímavou cenou.

Surface Laptop Go 2 představen

Notebook Microsoft Surface Laptop Go 2 se může pochlubit 12,4palcovým displejem s poměrem stran 3:2 a rozlišením 1536 x 1024 pixelů. Maximální jas pak činí 330 nitů a potěší také fakt, že je displej dotykový. Pod kapotou tiká procesor Intel Core i5-1135G7 s integrovaným grafickým jádrem Intel Iris Xe. Co se týče konektorů, nechybí klasické USB-A, USB-C, audio jack či Surface Connect pro nabíjení, popřípadě připojení dokovacího příslušenství.

Poznámka redakce

Poznámka redakce O systému Windows 11, či zařízením, které jsou s ním spojené vás v posledních měsících informujeme poměrně často. Ve směru podpory Android aplikací jde totiž o obrovský skok kupředu. V kombinaci s aplikací Váš telefon si můžete vytvořit velmi podobný ekosystém a provázanost, jakou nabízí Apple a jeho macOS s iOS.

The new Surface Laptop Go 2. Sleek and portable.

The new Surface Laptop Go 2. Sleek and portable.

Samozřejmostí je také HD kamera, čtečka otisků prstů či podpora Wi-Fi 6. Na jedno nabití má pak laptop vydržet až 13,5 hodiny. Na výběr je ze tří paměťových verzí a konečně zmizela paměť eMMC. Základní varianta se 4 GB RAM a 128GB SSD vychází na 669 EUR, tedy asi 16 500 Kč. Pokud byste chtěli 8 GB RAM, připlatíte si nemalých 2 500 Kč a máte-li spadeno na nejvyšší verzi s 8 GB RAM a 256GB úložištěm, budete muset vytáhnout z peněženky hned 869 EUR, tedy asi 21 500 Kč.

Zkoušeli jste někdy zařízení Surface?

Zdroj: Microsoft

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)