TOPlist

Telefon Surface Duo 2 konečně představen. Microsoft odstranil porodní bolesti první generace a přidal něco navíc

microsoft ohebný mobil

Společnost Microsoft na události #MicrosoftEvent představila kromě nových Surface zařízení také telefon Surface Duo 2, který je určitě jedním z těch nejzajímavějších telefonů roku 2021. Nepřináší sice nic revolučního oproti předchozí generaci, avšak nabízí mnohem lepší výkon a opravuje některé porodní bolesti první generace. A samozřejmě dostaneme také něco navíc.

Telefon Surface Duo 2 představen

Nový Microsoft Surface Duo disponuje dvěma 5,8″ AMOLED displeji s rozlišením 1892 x 1344 pixelů. V rozevřeném stavu tak dohromady získáváme 8,3″ AMOLED displej s rozlišením 2688 x 1892 s maximálním jasem 800 nitů a 90Hz obnovovací frekvencí. Oba displeje navíc chrání sklo Gorilla Glass Victus a nově jsou také mírně zakřivené. Proč? Kvůli notifikační liště, kterou dohromady tvoří.

Pod kapotou pak tiká čipset Qualcomm Snapdragon 888 s podporou 5G v kombinaci s 8 GB LPDDR5 RAM. Na výběr pak dostaneme mezi 128, 256 a 512GB úložištěm. Velkých změn se dočkal také fotoaparát, či spíše fotoaparáty. Nově zde nalezneme hned tři objektivy, přičemž ten hlavní disponuje rozlišením 12 MPx a světelností f/1,7. Dále je zde 12MPx teleobjektiv se světelností f/2,4 a 2x zoomem a posledním snímačem je 16MPx ultraširoký snímač se světelností f/2,2. Video lze nahrávat ve 4K při 60 fps.

Surface Duo 2: Microsoft’s two-screen phone

Surface Duo 2: Microsoft's two-screen phone

Můžeme se těšit také na podporu pera Surface Slim pen 2, které lze na telefon magneticky připevnit a nabíjet. Výdrž pak dostala na starost 4 449mAh baterie s podporou 23W nabíjení a nechybí ani podpora bezdrátového nabíjení. V USA začíná na ceně 1 500 dolarů (asi 32 500 korun bez daně) v barvě Glacier a Obsidian.

Jak se vám nový Surface Duo 2 líbí?

Zdroj: YouTube Microsoft Surface

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)