Microsoft překladač ruší v nové aktualizaci jazykovou bariéru

Microsoft překladač

Jazykové překladače v posledních letech už pokročily tak daleko, že pomocí nich si můžete úplně bez problémů psát s někým, kdo nerozumí češtině a vy naopak nerozumíte jeho jazyku. Neustálé kopírování vět je ale otravné. To by měl změnit Microsoft překladač.

Microsoft překladač rovnou přeloží váš text

Microsoft se tak snaží dostat svůj překladač mezi více lidí. A překlad v reálném čase může být jedna z těch věcí, jak toho docílit. Aplikace pro smartphony bude automaticky překládat konverzaci v reálném čase do více než padesáti jazyků, které Microsoft Translator podporuje. Hlasový překlad pak funguje zatím pouze u devíti jazyků.

Discover the new Microsoft Translator

Discover the new Microsoft Translator

Microsoft už tuhle technologii používá nějaký čas na Skypu, kde se dá také psát ve svém jazyce a váš protějšek zprávu dostane zase v tom svém jazyku. Nyní se technologie přesunula do mobilní aplikace. Pokud chcete zahájit konverzaci, musíte nejprve založit “chatovací místnost”, kde si navolíte vaši přezdívku a váš jazyk. Aplikace vám pak pošle speciální kód, který se použije k propojení. Funguje to na chatování s jednotlivcem, ale také pro skupinové chaty.

Samozřejmě se musí brát v potaz kvalita samotného překladu, která nemusí dosahovat takových kvalit jako konkurence. Na druhou stranu ale odpadne nutnost neustále kopírovat text. Pokud už máte na svém telefonu nebo tabletu nainstalovaný Microsoft Translator, aktualizace už by vám měla přijít, případně ji můžete stáhnout z Google Play zdarma.

Microsoft Translator
Microsoft Translator

Je pro vás překlad v reálném čase důležitá funkce? Vyzkoušíte překladač od Microsoftu?

Zdroj: androidcommunity.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)