Menu

Nenasytný Microsoft: Předinstalované aplikace na Androidu?

android lumia windows 10
Nenasytný Microsoft: Předinstalované aplikace na Androidu?
Ohodnoťte článek

Že počet aktivních zařízení běžících na Androidu ve statistikách vítězí není žádné tajemství. Smartphony s Androidem čítající tisíce icroodelů se přetahují s konkurenčním iOS, zatímco Microsoft Windows Phony  se nenápadně pohupují na konci řetězce.

Nenasytný Microsoft fušuje Googlu do řemesla

Ačkoli Microsoftu vlastní telefony moc nevynáší, podezřele fušuje do řemesla Googlu. Microsoft tvoří aplikace pro Android jako divý a nyní dokonce uzavřel partnerství se 74 výrobci hardwaru ve 25 zemích, kteří budou jeho aplikace předinstalovávat ve svých telefonech. Jednat se bude o Word, Excel, úložiště OneDrive, Outlook nebo například Skype.

microsoft

Krok vedle?

Aplikace od Microsoftu nejsou sice žádná hrůza a mezi uživateli jsou často oblíbené, většina spotřebitelů je však nespokojená už nyní – s předinstalovanými aplikacemi od samotného Googlu. Jestli je předinstalace aplikací tím správným krokem k rozšíření pověsti Microsoftu coby kvalitního vývojáře aplikací ukáže až čas. Prozatím to však vypadá, že budou uživatelé po zapnutí nového telefonu spíše nepříjemně překvapeni. O jaké výrobce se jedná společnost na svém blogu neprozradila.

Zdroj: Oficiální blog

Komentáře

imorfin

imorfin

11.2.2016 10:10

aplikace Microsoftu na Android jsou fakt dobre, hodne jich pouzivam, ale je to divne, ze se takhle snazi na konkurencni platforme. At mi nikdo nerika, ze nechysta prechod na Android.

PetrB22

PetrB22

11.2.2016 10:19

Možná Microsoft ještě nepohřbil myšlenku, že by umožnil instalaci z Google Play do Windows a pak to budou mít snažší, když už tam budou jako doma…

lggl

lggl

z aplikace
11.2.2016 10:37

V android zařízení ještě asi nešpehují 😁 . Tak pojď

Lukyczk

Lukyczk

z aplikace
11.2.2016 10:37

icroodelů ?

TeryPV

TeryPV

11.2.2016 10:45

Imorfin: Je třeba si uvědomit proč to MS dělá. Potřebuje aby si lidé zvykli na jeho aplikace, začali používat OneDrive místo Disku od google, stejně tak office místo dokumentů a tabulek. Jakmile lidé svěří data MS a zvyknou si na jejich aplikace už bude jen kousek k tomu je dostat k vlastnímu OS. O ničem jiném to není. Prostě jen lidem na AOS dláždí nenápadně cestičku k W10M

r-blade

r-blade

z aplikace
11.2.2016 11:27

já měl lumii 920.. Umřela ax nebylo new výběr.. tak jsem si pořídil android sony z3 . a používám Google disk i one drive.. one drive mám radši.. pc telefon tablet a telefon s jiným systémem a jsem rád že je one drive pro android nemusel jsem smutnit.. neláká mě to zatím zpět.. ale aplikace od Microsoft používám jak kancelářský balík.. cloudu ale i sunrise kalendář a výborně to spolupracuje s androidem.. řekl bych že lépe než u mateřského systému

s.kadlec81

s.kadlec81

11.2.2016 11:36

No nevím já byl na Windows Phone 3,5 roku a půl roku na Windows 10 a utekl zpět k Androidu. Dost se na něm změnilo k lepšímu. Samotné aplikace Microsoftu běží na Androidu taky mnohem líp, mají víc možností úprav a usnadnění. Ten kdo by po práci s programem na Androidu zkusil W10 bude asi zlehka zvracet. Myslím že Windows v mobilech žádný světlý zítřky už nečeká a je to jen o tomkolik času budou potřebovat k tomu než to zabalí úplně, nebo budou sami prodávat telefony s Androidem. A hlavně člověk na mobilu nepoužívá jen aplikace Microsoftu. Na telefonu s Windows 10 ty aplikace zkrátka nejsou nebo jsou tak očesaný že by jim to uživatelé Androidu omlatili o hlavu

Krusty

Krusty

z aplikace
11.2.2016 13:26

Redakce, proč je prosím v nadpisu „nenasytny“?

Predinstalovani různých zbytečných aplikaci je běžná praxe u většiny výrobců telefonů.

Stejně tak můžete napsat nenasytny gameloft, protože cpou svoje hry a nenasytny **vlož název nějakého výrobce av** protože je v systému nainstalován antivir.

V horším případě jako systémová aplikace v lepším se dá dát pryč úplně…..

Jiří Pleskot

Jiří Pleskot

z aplikace
11.2.2016 15:40

Co je icroodel?

stephen

stephen

z aplikace
11.2.2016 16:10

Kdyby radeji MS pridaval aplikace do vlastniho storu, tam je jich potreba. Pak at dodela poradne system a muze jit na android.

nosac

nosac

z aplikace
12.2.2016 9:10

Radši bych uvítal, aby byla možnost po spuštění nového telefonu volba jestli se má rozjet čistý android nebo s předinstalovanými aplikacemi.

bkf1

bkf1

12.2.2016 14:46

„většina spotřebitelů je však nespokojená už nyní – s předinstalovanými aplikacemi od samotného Googlu“
Tak to je tak POSLEDNÍ věc, co by mě na Android trápila. Co se týče předinstalovaných věcí, tak BEZKONKURENČNĚ NEJVĚTŠÍ HNŮJ je to, co vytvoří VÝROBCE telefonu. Jinak s aplikacemi od Google jsem nikdy neměl problém (a jestli ano, tak to byla taková prkotina, že si to už nepamatuji), NAOPAK jsem rád, že je mám a že jsou provázané s Google účtem.
PS: Leda tak jednu výtku bych měl ke Google Keep – nechápu proč jim trvalo asi tisíc let implementovat kreslené poznámky…

RSS (komentáře k článku)