Vyšel Microsoft Outlook pro Android

outlook_ico

Po vydání aplikací mobilní kanceláře (Word, Excel a PowerPoint) společnosti Microsoft pro platformy Android a iOS vyšel včera také oficiální poštovní klient Outlook. Aplikace nabízí ovládání gesty a integraci se systémovým kalendářem.

Přehled v poště si uživatel tohoto programu udrží díky štítkům, filtrování a kvalitnímu vyhledávání. Nechybí ani selekce důležitých zpráv či odložení e-mailu k pozdějšímu zpracování. V podstatě se dá říci, že mobilní verze odpovídá svými funkcemi své desktopové předloze a podporuje jak všechny hlavní e-mailové služby (například Microsoft Exchange, Outlook.com včetně Hotmail, MSN, Gmail, Yahoo Mail a iCloud), tak i placené cloudové služby Office 365.

Ve skutečnosti se nejedná o novou aplikaci, ale přepracovaného klienta elektronické pošty Acompli, kterého Microsoft koupil v prosinci loňského roku. V oficiálním popisku v Obchodě Play jsou jako významné jmenovány například tyto funkce: “Přejetím rychle smažete, archivujete nebo plánujete zprávy, se kterými se budete zabývat později. Snadné prohlížení kalendáře, sdílení dostupných časů a plánování schůzek. A připojení souborů z emailu, úložiště OneDrive nebo aplikace Dropbox pouhými několika poklepáními.” Z dalších zajímavých funkcí zmiňme třeba možnost naplánovat odeslání e-mailu, nebo dočasné odstranění zprávy z doručené pošty a její navrácení v určeném čase.

Aplikace je zatím jen ve fázi “náhledu” (“preview”), kdy vývojáři sbírají hlášení o zjištěných problémech a chybách. Termín, kdy by měla být vydána finální verze aplikace Outlook, je zatím neznámý.

A quick look at Outlook for iOS

A quick look at Outlook for iOS

Po více než stovce instalací má Outlook pro Android v Obchodě Play hodnocení jen 3,9, což rozhodně nelze považovat za úspěch. 9,3 MB velký balík můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.0 a vyšším.

Microsoft Outlook
Microsoft Outlook

Zdroje: Keinex, Hi-Tech, Droid Life, Tech Crunch, Engadget, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)