Microsoft Outlook dostává funkce ze Sunrise kalendáře

Microsoft Outlook

Před dvěma týdny Microsoft ukončil oblíbený Sunrise kalendář s odůvodněním, že chtějí mít hlavní kalendář v aplikaci Microsoft Outlook. Uživatele ale ujistili, že Outlook bude vylepšován. Dnes jsme dostali první náhled toho, co se bude měnit.

Dokáže Microsoft Outlook nahradit Sunrise?

Microsoft se v posledních měsících snaží vylepšit Outlook na mobilních zařízeních, co to jde. Dříve tento rok například přidali integraci Facebooku, Evernotu a Wunderlistu, tím chtěli docílit, aby lidé měli poznámky, úkoly a události na jednom místě. microsoft-outlook

Brzy přibude i v Android aplikaci možnost tzv. zájmového kalendáře. Ten vám umožní přidat si oblíbený sportovní tým, který se vám pak bude zobrazovat v kalendáři. Zajímavější už ale je další možnost, a to přidat si oblíbené TV seriály do kalendáře, abyste tak neztratili přehled o tom, kdy se vysílá nová epizoda.

Prozatím bude tato novinka dostupná pouze pro předplatné Office 365 s tím, že podpora Outlook.com emailů, Gmailů atd. přijde později ještě tento rok.

microsoft-outlook

Ikony místo textu

Pokud máte několik události po sobě, může se stát, že v nich můžete ztrácet přehled. S tím by měly pomoc ikony, které podle klíčových slov doplní hned za čas ještě miniaturní obrázek. Když jdete například na kávu, událost dostane ikonku kávy, když jdete na oběd, dostane ikonku jídla atd. Ikony budou také dostupné v horní části.

Integrace map do událostí

Zde jde jasně vidět snaha dohnat Google, který stejnou funkci nabízí u svého kalendáře delší dobu. Jen je škoda, že minimálně v nejbližší době se budou podporovat pouze Bing mapy.

microsoft-outlook

Plánování v mžiku?

Po vzoru Sunrise kalendáře se aktualizuje vzhled data a času, výsledkem má být mnohem jednodušší plánování událostí. Na všechny tyto změny si na Androidu budeme muset ještě chvíli počkat, ale určitě vypadají slibně a snad se jednou stane z Outlooku plnohodnotná náhrada Sunrise kalendáře.

Microsoft Outlook
Microsoft Outlook

Používáte Outlook pro Android, nebo dáváte přednost jiným aplikacím?

zdroj: office.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)