Oblíbený Microsoft Launcher ve verzi 6.0 je k dispozici na Google Play. Na co se těšit?

microsoft launcher 6.0 představení

Společnost Microsoft dnes představila nový Insider Preview Windows 10, který má vylepšovat hlavně zvukovou stránku, ovšem kromě něj se objevilo něco mnohem zajímavějšího. Microsoft Launcher 6.0 byl totiž konečně vydán a jak jsme předpokládali, byl celý kompletně přepracován. Co tedy nabízí?

Po několika betaverzích se Microsoft Launcher 6.0 konečně otevírá všem uživatelům ve své plné verzi. Kromě viditelné změny designu je důležité zmínit, že je launcher kompletně přeprogramován a tak přináší mnohem více funkcí. Za zmínku stojí zcela nový tmavý režim, který je nyní kompatibilní s výchozím tmavým režimem v systému Android 10. K dispozici máme taktéž nový informační kanál (něco jako aplikace Google), který nám poskytuje zajímavé informace ze světa.

Microsoft Launcher
Microsoft Launcher

Microsoft Launcher poskytuje rovněž režim na šířku a to i na ploše. Na ní si můžete přizpůsobovat ikony, které mají nový design. Zlepšena byla také optimalizace, jelikož si nyní launcher bere mnohem méně RAM paměti a vývojáři hovoří o zlepšení výdrže baterie. To je však individuální podle telefonu. Na první pohled jsou vidět zlepšené a plynulejší animace, o nichž vývojáři rovněž hovoří.

microsoft launcher 6.0

Nyní se budou soustředit primárně na vyřešení některých problémů, jako je třeba skutečnost, že ne všechna nativní gesta pro Android 10 musí fungovat i v launcheru. Záleží na jednotlivých výrobcích a modelech telefonů. Microsoft Launcher 6.0 je dostupný pro všechny telefony s Androidem 7.0 či novějším, ovšem některé funkce mohou fungovat až s novějšími verzemi Androidu.

Vyzkoušíte Microsoft Launcher 6.0?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)