Microsoft podporuje Android Wear – vyvíjí klávesnici pro hodinky

Microsoft-Android-Wear-Keyboard

Tvůrce operačního systému Windows, společnost Microsoft, je sice přímou konkurencí pro Google a Android, přesto vyvíjí pro tuto platformu svou vlastní aplikaci. Konkrétně se gigant pustil do vývoje klávesnice pro chytré hodinky Android Wear. Tato přenosná chytrá zařízení nám dokážou prozradit spoustu informací, kvůli malému displeji jsou ovšem možnosti zadávání velmi omezené, zejména pak psaní delšího textu. A protože zobrazit jednotlivé klávesy na displeji je obtížné a nepohodlné, Microsoft se vydal jinou cestou. Nová “analogová klávesnice” přijímá od uživatelů rozkazy v podobě nakreslených znaků, což je na jednu stranu pohodlnější, na druhou stranu ovšem velmi zdlouhavé.

Microsoft-Android-Wear-Keyboard

I přesto se klávesnice od společnosti Microsoft dostala do takové fáze, že si ji může nainstalovat téměř každý. Podporu mají modely se systémem Android Wear a rozlišením displeje 320 x 320 pixelů a také Motorola Moto 360. Jsme sami zvědaví, jak se tato klávesnice pro chytré hodinky osvědčí v praxi a hlavně co vedlo Microsoft k vývoji aplikace pro konkurenční platformu. Klávesnici můžete stahovat odsud.

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)