TOPlist

Změní Microsoft hraní na telefonech? Chystá speciální rozložitelný herní ovladač

herni ovladac android xbox

Microsoft možná změní hraní na telefonech. V současné době totiž chystá rozložitelný herní ovladač pro tablety i telefony. Momentálně je ve fází prototypu, nicméně na internet se předčasně dostaly rendery, které ukazují gamepad v plné parádě. Kromě toho, že bude rozložitelný, tak má být i modulární a uživatel si bude moct vybrat z několika druhů nástavců na držení gamepadu.

Microsoft tvoří špičkové gamepady. Nyní chystá jeden pro hraní na telefonech

Díky herní konzolím Xbox dokázal Microsoft během posledních let zdokonalit svůj gamepad tak hodně, že ho mnozí považují za vůbec nejlepší ovladač pro hraní her. Nyní své zkušenosti mají přenést i do hraní na telefonech, které v posledním roce zažívá obrovský boom. Vydávají se stále lepší a propracovanější hry, doplňují je herní telefony, takže logickým řešením je i speciální ovladač pro pohodlné ovládání.

xbox-mobile-controller

Hraní na telefonech už nelimituje výkon. Dnešní smartphony mají extrémní výkon. Mnohem více jsou vývojáři limitovaní ovládáním. Dotykový displej je určen jen pro několik herních žánrů, většina herních žánrů se ale hraje mnohem lépe na gamepadu, což ukazují i klasické herní konzole jako je Xbox nebo PlayStation.

xbox herni ovladac telefon

Z dostupných renderů můžeme vidět, že mobilní herní ovladač vychází z Xbox One gamepadu. Akorát se dá rozložit a připevnit po stranách tabletu či telefonu. Na obrázcích můžeme vidět známé hry z Xboxu. I to nasvědčuje důvod, proč Microsoft tvoří gamepad pro telefony. Jak si určitě někteří pamatují, tak minulý měsíc společnost představila vlastní možnost streamování her, kdy mimo jiné přinesou velké hry z PC a konzolí na obrazovky telefonů a tabletů. A vzhledem k tomu, že přes displej se většina takových her nedá hrát, tak je potřeba gamepad.

Jak se vám líbí návrh těchto gamepadů od Microsoftu?

Zdroj: gameinformer.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)