Microsoft Clip Layer: snadné kopírování textu stiskem tlačítka Domů

microsoft-clip-layer_ico

Pamatujete si doby, kdy Android nabízel možnost kopírování a vkládání textu, zatímco “jablečné” telefony touto často používanou funkcí nedisponovaly? Operace se schránkou jsou jednou z funkcí, které dnes uživatelé mobilních zařízení považují za naprostou samozřejmost. Přesto existují aplikace a místa, kde tato funkce není dostupná – třeba proto, že ji autoři záměrně blokují. Právě to si klade za cíl změnit nová aplikace Microsoft Clip Layer. Nabízí univerzální možnost kopírování, ke které se kdekoli dostanete dlouhým stiskem tlačítka Domů.

Jak Microsoft Clip Layer funguje?

Microsoft Clip Layer načítá veškerý text na obrazovce takovým způsobem, že je přístupný pro kopírování a další zpracování. Po spuštění tedy stačí klepnout na část, kterou chcete kopírovat a dále můžete text třeba zkopírovat do schránky, poslat e-mailem nebo sdílet skrze jinou aplikaci. Stručně řečeno: s tímto nástrojem můžete snadno kopírovat a sdílet téměř vše, co se objeví na obrazovce. Způsob výběru by přitom měl být jednodušší, než výchozí volba dvěma posuvníky z čistého Androidu. Získat text lze přitom i ze systémových obrazovek – například dialogů či různých sekcí aplikací.

Pokud se rozhodnete tuto aplikaci používat, počítejte s jedním “ale”! Microsoft Clip Layer totiž převezme kontrolu nad tlačítkem Domů, což znamená, že jeho dlouhým stiskem vyvoláte nabídku kopírování. Na většině zařízení tak přijdete o funkci vyhledávání z obrazovky Now On Tap, čili se budete muset rozhodnout, co je pro vás důležitější. Pokud je pro vás praktičtější Clip Layer, budete ho muset při prvním spuštění nastavit jako výchozí asistenční aplikaci.

Aplikace je od včerejška zdarma dostupná v Obchodě Play, nicméně čeští uživatelé zatím narazí na hlášku “Tato aplikace není kompatibilní se žádným z vašich zařízení.” Naštěstí je tu alternativní server APKMirror, ze kterého lze 1,9 MB velký balíček stáhnout. V takovém případě je ale nutné povolit v systémovém nastavení instalaci aplikací z jiných zdrojů. Vyzkoušeli jsme tuto verzi na redakčním telefonu Sony Xperia Z3 s Androidem 6.0.1 a můžeme potvrdit, že funguje. V Obchodě Play má tento program průměrné hodnocení známku 4,0.

Zdroje: androidpolice.com, adweek.com, blogs.microsoft.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)