TOPlist

Bude Activision Blizzard opravdu Microsoftu? Obchod řeší úřady

Microsoft Activion Blizzard FTC obchod kontrola

Když bylo před několika málo dny oznámeno, že americký technologický gigant Microsoft kupuje herní kolos Activision Blizzard, nejen v gamingové sféře to vyvolalo velký rozruch. Podobných akvizic by se našlo v „počítačovém“ světě jen opravdu málo. Jak mnozí odborníci očekávali, na propojení tak obřích a vlivných společností si budou chtít posvítit i některé kontrolní úřady. A to se také děje. Nákupem se zabývá Federální obchodní komise (FTC), samozřejmě kvůli obavám ze vzniku neakceptovatelného monopolu.

V tuto chvíli je pouze potvrzeno, že komisi leží detaily obchodu „na stole“ a posuzování teprve začíná, nicméně nejspíš nepůjde jen o banální proces přiklepnutí nějakého běžného razítka. Společnost Microsoft i obchodní komise zatím odmítly situaci jakkoli komentovat a veřejnost a pochopitelně i konkurenti napjatě očekávají, co se bude dál dít.

Připomeňme, že akvizice, pokud projde, způsobí například významný úbytek her od Activision Blizzard z konzole PlayStation konkurenčního Sony. Kontrola a následné rozhodnutí mohou Microsoft v tomto případě dostat do podobné situace, ve které se ocitla Nvidia po nákupu Arm.

Myslíte, že Microsoftu obchod klapne?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)