5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #93: Dozimetr, Mi Powerbank 2 a další

Mi Powerbank 2

Začíná se nám oteplovat, což jistě řada z vás vítá. Pojďme si teplý týden ještě trochu zlepšit další sérií 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. Dnes na nás čeká Mi Powerbank 2 od Xiaomi, levná sluchátka nebo třeba detektor radiace.

1) Levný dozimetr do telefonu

Začněme trochu netradičně a spíše úsměvně. Dozimetry, tedy přístroje ke zjištění záření, člověk vídá povětšinou pouze ve filmech. V čínských obchodech se dají samozřejmě podobná zařízení bez problémů zakoupit, co k tomu ale použít i mobilní telefon? Tento levný dozimetr představuje pouze malé zařízení do 3,5mm konektoru a spolu s mobilním telefonem a speciální aplikací odhalí nebezpečné záření. Vzhledem k nízké ceně člověk nemůže čekat zázraky, ale zařízení rozhodně zaujme.

Vlastnosti – levný dozimetr do telefonu:

 • zapojení do 3,5mm jacku,
 • aplikace pro Android a iOS,
 • rozsah měření 0,1 to 200 μSv/h.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – dozimetr

Cena: 619 Kč (eBay)

2) Levná sluchátka KZ ZS1

Pod recenzí sluchátek Jaybird X2 nám jeden ze čtenářů zanechal tip na levná sluchátka KZ ZS1, která jej mile překvapila svou kvalitou. Můžeme citovat: “Nyní mám dvoupásmové KZ ZS1 z Číny za 250 Kč. Zvukově i cenově strčí značkové do kapsy. Fakt bomba zvuk. Poslouchám hardcore, gabber. Na tento „duc duc“ styl vynikající. Pochopitelně pro lepší zvuk použít formát FLAC, nebo WAV.”

Vlastnosti – sluchátka KZ ZS1:

 • délka kabelu: 1,2 m,
 • impedance: 16 Ohm,
 • frekvence:  20 – 20000 Hz,
 • možnost použít jako handsfree.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – KZ ZS1

Cena: 269 Kč (eBay)

– zaslal platan11

3) Xiaomi Mi Powerbank 2 (20000 mAh)

Společnost Xiaomi je oblíbená také v oblasti powerbank, kde nabízí sérii zajímavých modelů s dobrým poměrem cena/výkon. Oblíbený model 10000 mAh už se dočkal své druhé generace, na řadě byl tedy logicky model 20 000 mAh. Ten přidává nově podporu rychlonabíjení QuickCharge 3.0, o něco se snížily rozměry a hmotnost a nechybí stále ani dvojice USB výstupů.

Vlastnosti – Xiaomi Mi Powerbank 2 (20000 mAh):

 • kapacita: 20 000 mAh (77 Wh),
 • výstupy: 2x USB (max 3,6 A),
 • rychlonabíjení QuickCharge 3.0,
 • rozměry: 135,5 x 67,6 x 23,9 mm,
 • hmotnost: 330,5 g.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – Xiaomi Mi Powerbank 2

Cena: 1019 Kč (Aliexpress)

4) Šikovný stylus 2v1

Dotykové displeje jsou dnes prakticky u všech chytrých telefonů. Ne vždy se ovšem hodí ovládat displej prstem ruky a někteří uživatelé dávají v určitých situacích přednost stylusům. Pokud nevlastníte zařízení se speciální vrstvou a speciálním stylusem, můžete využít univerzální stylusy ke kapacitním displejům. Dnešní tip v sobě sdružuje dva nejběžnější typy stylusů.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – stylus

Cena: 50 Kč (Aliexpress)

– zaslal Vladimír Kareš (celkově 1 tip)

5) Bezdrátová nabíječka, stojánek i 2 USB výstupy

Dnešní díl zakončíme netradiční bezdrátovou nabíječkou, která je zároveň také stojánkem pro telefon a nabídne i další 2 USB výstupy, aby bylo možné nabíjet zároveň i jiná zařízení. Díky tomu ušetříte místo na stole a zbavíte se přebytečné kabeláže.

Vlastnosti – bezdrátová nabíječka:

 • standard Qi,
 • 2x USB výstup (2 A)
 • stojánek.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – qi nabijecka

 

Cena: 266 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 10 tipů)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

zajimave zbozi z cinskych obchodu - magneticky kabel


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

Pro zobrazení formuláře z mobilní aplikace přejděte prosím do webového prohlížeče.

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 96. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Mi Powerbank 2 nebo třeba sluchátka?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)