MHD jízdenky za sledování reklam? U sousedů to už funguje

MHD jízdenky

Německý startup vydal hodně zajímavou aplikaci, která by se mohla uchytit i u nás. Lidé v Düsseldorfu si můžou obstarat MHD jízdenky na vlak a autobus tím, že se podívají na čtyři videa s reklamou, což dohromady zabere zhruba minutu a půl.

MHD jízdenky za sledování reklamy

Vše je hodně jednoduché, stačí stáhnout aplikaci WelectGO, vybrat si jízdenku a začít sledovat čtyři videa. Jakmile tak učiníte, dostanete požadovaný lístek zdarma, který se dá použít na trase, kterou jste dříve vybrali. Aplikace ihned zaznamenala velký úspěch, kdy ji již využili tisíce lidí. Cena jednoho lístku v Düsseldorfu je obvykle 2,60 eur, což je zhruba 70 Kč.

step1

Phillip Dommers, spoluzakladatel společnosti řekl, že očekávali zhruba 1000 lidí, kteří novou aplikaci do konce roku využijí. Aplikaci si již ale stáhlo více než 20 tisíc osob. To je pro firmu vynikající zpráva, nicméně čeká je teď velká výzva, kdy musí hledat nové partnery pro reklamu, aby dokázali držet krok s masivní poptávkou. Každý člověk má daný počet reklam, které může sledovat. Tím se omezí zneužívání služby, nicméně časem budou každému reklamy přibývat.

Společnost už plánuje rozšíření do dalších německých měst i zemí. Jako první na seznamu je Nizozemsko. Snad se firma otočí i na východ a tato zajímavá služba se objeví i u nás.

WelectGo
WelectGo

Co si myslíte o aplikaci WelectGO? Sledovali byste reklamy za MHD jízdenky?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)