Mapy.cz dostávají nové tlačítko „Potřebuji objížďku“

Mapy.cz tlačítko Potřebuji objížďku novinka navigace

Vývojáři mobilní aplikace a celkově navigační služby Mapy.cz rozhodně nelení. Za posledních pár týdnů až měsíců se uživatelé dočkaly celé řady zajímavých novinek. V únoru například přibyl pokročilý průvodce restauracemi, ke konci dubna přibylo upozornění na úseky častých dopravních nehod a teprve před pár dny dostali uživatelé možnost potvrzování událostí na trase. S tím souvisí i zatím poslední novinka. Tlačítko Potřebuji objížďku.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Novinka poslouží v situaci, kdy řidič při jízdě dle navigace narazí na překážku, kterou ještě aplikace nezná a nemohla tedy poradit jinou cestu. Může jít třeba o čerstvou dopravní nehodu, pád stromu nebo právě zahájenou uzavírku.

Řidič nadále může rovnou vyjet jiným směrem a Mapy.cz mu hned přepočítají alternativní trasu, nicméně s tímto tlačítkem nemusejí šoféři riskovat, že se rozjedou špatným směrem. Jak provozovatelé upřesnili například v komentářích na Twitteru, tlačítko poslouží i v zahraničí a dokonce také u offline navigování. Nám se tato novinka nabídla u verze 9.34.1.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často narazíte na podobné překážky?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)