TOPlist

Levná elektrická koloběžka z Lidlu: Na nabití dojede 12 km rychlostí až 20 km/h

Lidl - elektrická koloběžka

Elektrické koloběžky se staly oblíbeným dopravním prostředkem, a tak není divu, jaký boom v poslední době zažívají. Vedle pronájmu zelených koloběžek v Praze si je lidé stále častěji kupují a využívají místo auta i MHD. Toho se rozhodl využít také Lidl, v jehož nabídce teď najdete levnou elektrickou koloběžku DENVER SCO-65210 s kompromisy. Stojí asi polovinu co ostatní, a i když je nižší cena znát, na občasné ježdění nebo dětem úplně stačí. Lidl se toho nebojí, což nedávno ukázal i testováním Lidl Pay bez NFC (vlastní služby pro placení mobilem).

Čím Lidl elektrická koloběžka zklame a čím nadchne?

Vzhledem k ceně ji nelze srovnávat s dvakrát dražšími modely, rozhodně se ale jedná o zajímavý kousek ve své kategorii. Nízký rozpočet je znát, Lidl elektrická koloběžka má velmi strohou až obyčejnou konstrukci; což je zároveň i plus. Její hmotnost dosahuje 8,8 kg, což je téměř o 4 kila méně než u koloběžky Xiaomi. Konstrukci lze snadno složit a koloběžku tak přenášet, takže tady se chybějící kila určitě hodí.

Daní za nižší váhu je nejspíš hlavně dojezd, ten je průměrných 12 km, takže tak na cestu do práce, na nákup nebo do hospody (to samozřejmě ne, pod vlivem se řídit nesmí). Nabíjení ze zásuvky potom trvá 2-3 hodiny. Maximální rychlost ale není špatná, vyšplhá se až na 20 km v hodině, což je cca stejná rychlost jakou nabízí zmíněná elektrokoloběžka od Xiaomi. Nosnost koloběžky DENVER SCO-65210 potom výrobce udává 100 kg, takže by měla vyhovět většině zájemců.

Náhon je tu na přední kolo a zajišťuje ho 300W motor poháněný baterií s kapacitou 4 000 mAh (téměř polovina, než jakou má Xiaomi; a ano, opravdu výrobce udává mAh). Akumulátor živí rovněž integrované přední světlo, ale to je zanedbatelný odběr energie. Kola s průměrem 6,5″ zajistí hladkou jízdu ve městě, a protože nejsou nafukovací, odpadají starosti s defekty. Trochu ochuzeny byly rovněž brzdy, přední kolo brzdí motorem a zadní třením o blatník (žádná kotoučová brzda).

Technické specifikace elekrokoloběžky DENVER SCO-65210 si pak můžete přečíst přímo v manuálu na stránkách Lidlu. K dostání je i v jiných obchodech, Lidl ji překvapivě neprodává pod vlastní značkou jako jiný levný non-food. S cenou 5 999 Kč si své zájemce jistě najde, ohlasy ale prozatím nejsou úplně pozitivní.

Koupili byste si tuhle levnou koloběžku?

Zdroj: Lidl

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)