Xiaomi Mijia Electric Scooter Pro: Nová elektrická koloběžka má dojezd až 45 kilometrů

Xiaomi Mijia Electric Scooter Pro predstaveni

Xiaomi včera večer oficiálně představilo novou elektrickou koloběžku Xiaomi Mijia Electric Scooter Pro. Jak už jde z názvu poznat, jedná se o vylepšenou verzi již prodávané koloběžky, kterou můžete znát i pod názvem Xiaomi M365 (Heuréka). Cena novinky je 2 799 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 11 500 Kč. Jaké má koloběžka nové funkce a co se vylepšilo?

Xiaomi Mijia Electric Scooter Pro je nástupcem oblíbené reklamy

V první řadě se vylepšil maximální dojezd i rychlost koloběžky. S novou verzí se na jedno nabití dostanete až na vzdálenost 45 kilometrů. Maximální rychlost je troichu šifrovaná. Xiaomi tvrdí, že koloběžka může jet šestkrát rychleji než je rychlost chůze člověka. Už se ale nezmiňuje, kolik km/h je podle Xiaomi rychlost chůze.

Na informačním panelu se ukazuje rovnou šest různých údajů včetně rychlosti, zbývající baterie, vybraném režimu a informačních ikon jako je zapnutí světel, propojení s telefonem přes Bluetooth anebo výstražné kontrolky v případě nějakého problému. Zapínací tlačítko je pod displejem.

displej kolobezka xiaomi mijia

Koloběžka má dvojitý brzdový systém. Na předním kole je protiblokovací systém E-ABS, na zadním kole už tento systém chybí. Zároveň se využívá systém obnovy energie, kdy se část kinetické energie při brzdění přesouvá zpět do baterie koloběžky. Koloběžce nechybí světla na přední i zadní straně pro větší bezpečnost nejen na silnicích. Pneumatiky mají průměr 8,5 palce. Celkově koloběžka váží 14,2 kilogramu a může se rychle složit pro jednodušší přenos nebo uskladnění. Na závěr jen doufáme, že Xiaomi vyřešilo bezpečnostní problém s Bluetooth, který postihl elektrické koloběžky Xiaomi. Prodej nové verze začíná v Číně příští týden.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí nová elektrická koloběžka Xiaomi?

Zdroj: gizchina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)