Populární elektrické koloběžky Xiaomi můžou být na dálku hacknuty. Útočníkům stačí pár sekund

hack xiaomi m365 elektricka kolobezka

Xiaomi M365 známější spíše pod názvem Xiaomi Mi Electric Scooter 2 mají poměrné vážný problém se zabezpečením Bluetooth čipu. Bezpečnostní firma Zimperium odhalila, že útočníci můžou získat přístup k ovládání koloběžky až na vzdálenost 100 metrů.

Hackeři můžou na dálku ovládat elektrické koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 2

Během včerejšího dne společnost Zimperium odhalila, že oblíbené elektrické koloběžky Xiaomi M365, které se často používají i u společností sdílející jízdy ve městech, se dají poměrně jednoduše hacknout a útočník se může zmocnit ovládání. Jak to celé probíhá, můžete vidět na videu níže.

Hackeři můžou na dálku zrychlovat, brzdit anebo úplně zastavit, oběť útoku přitom neudělá nic. Výzkumníci ze společnosti Zimperium tvrdí, že ovládat elektrické koloběžky můžou na dálku až 100 metrů. Chybu již nahlásili společnosti Xiaomi, která zatím ale opravu nepřipravila a proto se rozhodli bezpečnostní problém zveřejnit, aby se tak oprava urychlila.

Xiaomi Scooter Hack

Xiaomi Scooter Hack

Mluvčí Xiaomi následně odpověděl, že Zimperium chybu nenahlásila standardním způsobem přes formulář. Zimperium však dodalo screenshot z komunikace se zástupci Xiaomi, kde mimo jiné bylo potvrzeno, že Xiaomi o chybě vědělo. Na opravě už se pracuje. Bohužel neexistuje žádná možnost toho, jak se proti tomuto útoku bránit. Jedině je nechat koloběžku doma a počkat na aktualizaci firmwaru. Naštěstí je momentálně v Česku zima, takže to takový problém nemusí být a na jaře už může být vše v pořádku.

xiaomi mi electric scooter 2 hack

Každopádně to není první bezpečnostní problém, se kterým se potýkají elektrické koloběžky. Nedávno proběhla internetem informace o speciálních nástrojích, které dokážou obejít zabezpečení služeb na sdílení koloběžek a uživatel si může zdarma jezdit po městě.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Vlastníte elektrickou koloběžku? Jak jste s produktem spokojení?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)