Xiaomi si obrovsky věří: Telefon Mi 9 představí ve stejný den jako Samsung Galaxy S10

xiaomi mi 9 pozvanka predstaveni 20. unora

V Xiaomi si s novým prémiovým modelem Mi 9 hodně věří. Včera v noci totiž oficiálně odeslali pozvánku na představení, které proběhne 20. února. To je stejné datum, kdy Samsung plánuje jednu z největších akcí za poslední roky. Je to chytrý tah ze strany Xiaomi anebo obrovská chyba, na kterou doplatí?

Xiaomi Mi 9 se představí již 20. února. Ve stejný den jako Samsung odhalí své novinky

Je poměrně normální, že vidíme představení více telefonů zároveň, pokud probíhá veletrh jako je MWC, CES nebo IFA. To, co nyní předvedlo Xiaomi, se moc často nestává. Samsung již dlouhé týdny vše připravuje k tomu, aby 20. února představil své hlavní novinky pro rok 2019, v čele se Samsung Galaxy S10. Nyní se k tomu přimíchalo Xiaomi se svým telefonem Mi 9.

xiaomi mi 9 pozvanka k predstaveni telefonuPozvánka k představení Xiaomi Mi 9

A i když je Xiaomi velká a úspěšná společnost, která ve střední a nižší třídě válcuje Samsung, tak to samé se nedá říct o prémiových telefonech, kterých Samsung prodává mnohem více, o Galaxy S telefonech se mnohem více mluví, lidi je znají, Samsung má nesrovnatelně větší marketingovou kampaň atd. V minulých letech to poznal i Huawei, že nemá cenu představovat vlastní TOP model ve stejný den jako Samsung, protože zkrátka zapadne a nebude se o něm mluvit. Proto i od minulého roku pořádá představení o měsíc později.

Další věcí, proč to může být pro Xiaomi velká chyba je to, že akce Samsung Unpacked bude tou největší za poslední roky. A to kvůli ohebnému telefonu. Klasická mainstreamová média budou zaměřená pouze na Samsung a jejich novinky a většina z nich se o Xiaomi nebude zajímat. A podobné to bude i u lidí, kteří se normálně o mobilní telefony nezajímají. Na každém kroku uvidí Samsung a o novém Xiaomi se vůbec nemusí dozvědět.

Bude se opakovat stejná situace jako u Mi Mix 2S a P20 Pro?

Nebylo by to poprvé, kdy se něco takového stalo. Už minulý rok se při představení Xiaomi Mi Mix 2S, se společnost zaměřila hlavně na perfektní fotoaparát. Jenže o pár hodin později představoval Huawei řadu P20 a najednou se o Xiaomi Mi Mix 2S téměř nemluvilo.

xiaomi mi 9 render

Na druhou stranu se může stát, že Xiaomi něčím extrémně překvapí a na konci dne se bude mluvit hlavně o čínské společnosti. Prozatímní spekulace a uniklé informace nicméně nenasvědčují ničemu, co by mohlo kartami zamíchat. Novinka od Xiaomi má mít 6,4″ velký AMOLED displej s rozlišením 2220 x 1080 pixelů. O výkon se bude starat Snapdragon 855, který doplní 6/8 GB RAM a 128/256 GB vnitřní paměti. Čtečka otisků prstů se očekává v displeji. Baterie by měla mít kapacitu 3 500 mAh. Na zadní straně by měly být 3 fotoaparáty.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Myslíte si, že se Xiaomi tento risk s představením Mi 9 vyplatí?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)