TOPlist

Lidl Pay umožní placení mobilem i bez NFC. Kartu přidávat nemusíte

Lidl Pay - placení bez NFC

Řetězec maloobchodních prodejen Lidl zavádí vlastní platební metodu Lidl Pay, která má na rozdíl od jiných řešení fungovat bez NFC. Možnost platit mobilem tak získají i levné telefony, včetně těch od Xiaomi. Metoda Lidl Pay už je v současnosti testována ve Španělsku a nově ji firma spouští v sousedním Německu; brzy by se tak mohla podívat i k nám do České republiky.

Proč může Lidl Pay fungovat bez NFC?

U chytrých telefonů i hodinek je aktuálně potřeba přítomnost NFC čipu, který mj. umožňuje právě mobilní platby. Smyslem je přidání platební karty, jejíž činnost je pak chytrou elektronikou zastoupena. Spousta uživatelů ale vlastní chytrý levný mobil bez NFC, ale chybějící čip není výjimkou ani u dražších modelů od Xiaomi. Ve výsledku tak o možnost placení telefonem úplně přichází, což považoval Lidl za díru na trhu a našel možnost, jak NFC obejít.

Vydavatelé platebních karet VISA a MasterCard tím samozřejmě přijdou o část zisků, Lidl Pay bude ale po „Naše stravenka“ dalším produktem z nově vznikajícího ekosystému. Levné smartphony bez NFC budou k placení využívat fotoaparát, potažmo scanner QR kódů, kterým po nasnímání zaplatí přímo v aplikaci Lidl Plus. Španělská testovací verze zatím komunikuje přes VISU nebo MasterCard, v Německu už ale počítají s přímým napojením na banku skrze inkaso.

Za zprostředkování mobilních plateb skrze Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay apod. jinak odvádí společnosti poplatky. Ty jsou sice v rámci jedné platby minimální, ale v celkovém objemu vytvoří slušnou částku. Že není projekt pouze vymyšlenou pohádkou potvrdilo i české zastoupení Lidlu, bližší informace ale uvést odmítlo. Pokud v Německu proběhne adaptace Lidl Pay úspěšně, pravděpodobně se brzy dočkáme i u nás.

Schází vám mobilní platby na telefonu bez NFC?

Zdroj: Lidl

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (51)