LG vyrobí OLED displeje pro Huawei i Xiaomi

lg g flex 2

Společnost LG je po Samsungu, který ovládá 95% trhu s OLED panely, druhým největším výrobce OLED panelů na světě. Dominantní postavení Samsungu by mohla ohrozit dohoda společnosti LG s producenty Huawei a Xiaomi, kteří mají v blízké době osadit své smartphony displeji tohoto jihokorejského výrobce. Na druhou stranu, Samsung investoval 1,5 milionu dolarů do výrobního závodu A3 proto, aby byl schopen pokrýt zvýšenou poptávku po OLED displejích a to údajně ze strany Applu.

Xiaomi i Huawei budou odebírat OLED panely od LG

LG sice OLED displeje vyrábí již dlouho, ale zatím jsme se s nimi mohli setkat jen u prohnutých telefonů řady G Flex, což se má v tomto roce změnit a s OLED displeji se u LG budeme setkávat stále častěji. Přidají se i čínští výrobci Huawei a Xiaomi, kteří budou odebírat panely právě od LG. Xiaomi prozatím zařízení s OLED displejem nemá, Huawei však ano. Ve spolupráci s Googlem vyrobil loňský Nexus 6P s Quad HD AMOLED displejem.

samsung projekt valley

Huawei i Xiaomi patří k největším výrobcům smartphonů na světě i přesto, že Xiaomi doposud oficiálně neprodává smartphony v Evropě. To by se ale mělo brzy změnit, jelikož nedávno potvrzená spolupráce Xiaomi a Microsoftu o sdílení patentů otevírá čínskému výrobci dveře do Evropy.  Za loňský rok oba výrobci prodali přes 170 milionů smartphonů.

Spekuluje se, že Xiaomi projevilo zájem o displeje typu edge. Jedná se o displeje se zkosenými hranami, tak jako je tomu u Samsung Galaxy S7 Edge.

Zdroj: phonearena.com, news.softpedia.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)