Ohebný displej od Samsungu by mohl být dostupný už v roce 2017

samsung projekt valley

O chystaném ohebném displeji od Samsungu se mluví už dlouho, my jsme o něm naposledy psali v samostatném článku v listopadu. Project Valley, jak se oficiálně nazývá, působí jako sci-fi, ale reálného produktu bychom se měli dočkat už příští rok. Ovšem za předpokladu, že vše půjde podle plánů jako doposud a nenastanou žádné další potíže. Ohebné konstrukci se musí přizpůsobit nejen displej, ale i ostatní části telefonu, hlavně baterie činí problém.

Ohebný displej poprvé v roce 2013, prakticky až po 4 letech

Jak vám je jasné už z titulku článku, Samsung plánuje začít masovou výrobu ohebných panelů a tím i ohebných telefonů koncem tohoto roku. Dostupná by tato ohebná zařízení měla být v průběhu příštího roku, zde je informace poměrně nepřesná. Představení by tak mohlo proběhnout už na CESu, kde Samsung v roce 2013 poprvé myšlenku ohebného displeje včetně prvních prototypů představil.

Ohebné displeje Samsung opět odloženy

Jaký bude první model s ohebným displejem?

Je třeba upozornit, že se oproti původním plánům prohnuté, ohebné i skládané displeje opožďují a nebylo by překvapivé, kdyby se zpozdilo i představení v příštím roce. Je také otázkou, zda se bude ohebný displej nacházet v nějakém exkluzivním modelu nebo rovnou ve vlajkové lodi, případně její odvozené varianty, jako je letos model Edge.

ReFlex - ohebný prototyp

Konstrukcí tablet i telefon

Zatím je známo, že Samsung spolupracuje s několika výrobci na 7palcovém zařízení, jež by se složením v polovině vešlo do půdorysu 5palcového telefonu a dalo by se lépe přenášet. V zásadě byste si koupili 5palcový telefon a 7palcový tablet v jednom. Otázkou je, zda se tento OLED displej složí do úplné roviny nebo vytvoří kloub podobný tomu, jaký má Microsoft Surface Book. Tento problém bude záviset na nejnižším možném poloměru otočení displeje, pravděpodobně tam vznikne určitá mezera mezi přehnutými polovinami, ale doufáme, že nebude moc velká. Třeba nás Samsung mile překvapí. Na závěr by bylo vhodné dodat, že na ohebném displeje pracuje i LG, máme se tak na co těšit.

Co od ohebných displejů očekáváte vy?

Zdroj: AA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)