Menu

LG G Watch dostávají aktualizaci, která zabrání korozi datových PINů

Chytré hodinky LG G Watch byly představeny na letošní akci Google I/O zejména díky přítomnosti systému Android Wear. Hodinky od LG ale po krátké době prodeje trápí zajímavý problém – datové piny, pomocí kterých se hodinky LG G Watch nabíjejí, začínají korodovat. Problémem je stálé napájení těchto pinů, skrze které v kombinaci s potem a naší pokožkou následně prochází proud a kvůli chemickým reakcím se vytváří zmíněná koroze. Někteří uživatelé dokonce hlásili, že bylo nošení hodinek nepohodlné, a některé dokonce pálila kůže v oblasti hodinek. I když se na první pohled jasně zdá, že se jedná o hardwarový problém, LG tento neduh řeší softwarovou aktualizací. Ta funguje velmi snadno – pokud nejsou hodinky připojeny do dokovací stanice, skrze piny neprochází žádný proud. Díky tomu bude rezavění odstraněno a neměla by být ovlivněna žádným způsobem ani rychlost nabíjení. Zajímavé, že?

LG G Watch koroze - 2 LG G Watch koroze

Aktualizace by měla dorazit všem uživatelům LG G Watch skrze OTA aktualizaci, takže se nemusí prakticky o nic starat. Zda to zabere, ukáže až čas.

zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

4.8.2014 12:49

To je hodně zajímavé řešení koroze :) Aktualizace softwaru :)
Ale podle popisu, to dává smysl, tak uvidíme.

Ivo Rundt

z aplikace
4.8.2014 13:01

Jen aby to pomohlo. Mám obavu že aktualizace softwaru pocení neodstraní :-)

Lukáš

Lukáš

4.8.2014 13:19

Pocení možná neodstraní, ale koroze vzniká v důsledku kombinace potu a elektrického proudu. Pokud tedy zamezí, aby bylo během nošení na ruce do pinů pouštěn proud, tak by problém s korozí měl být z velké části omezen. Ale pořád, když je sundá člověk ze zpocené ruky a rovnou je dá do nabíječky, tak mohou korodovat.

Tom_82

Tom_82

4.8.2014 13:32

S produkty společnosti LG rozhodně neplatí “Life is Good” a této společnosti i jejím produktům se budu vyhýbat mílovými kroky..

Nedávno jsem vlastnil smartphone LG G2 => zadní strana telefonu byla kluzká jako mýdlo + vrzala; zepředu byla na displeji znatelně viditelná dotyková mřížka; aktualizace softwaru šla prostřednictvím PC provést pouze na anglických Windows XP SP3; redukce šumu při nahrávání videí páchala více škody jak užitku; během přehrávání hudby se stávalo, že tiché pasáže (vážná hudba – piáno, atd.) doprovázelo praskání či rušivý šum.

A co se novinek týče: hodinky korodují (aktualizace tenhle problém nevyřeší, pouze jej oddálí tím, že vypne napájení pinů) a smartphone G3 trpí nepochopitelným samovolným vypínáním, což doposud nevyřešila žádná aktualizace..

Takže si raději koupím Galaxy S6 za 20 tisíc, než tento podřadný “balast”..

mark516156

mark516156

4.8.2014 14:13

Lukáš: nesouhlasím telefon LG G3 považuji za mimořádně povedený kus hardwaru. Nelze posuzovat podle značky, je třeba vždy pozusovat jednotlivé produkty zvlášť. Hodinky jsou relativně nová věc, chvíli to budou odlaďovat všichni a pokud se nabízí softwarová oprava, pak to snad ani není problém.

Game

z aplikace
4.8.2014 14:30

Ne že bych byl zastánce nake značky, ale evidentně používají nake divné kovy a povrchovou úpravu pokud se nepletu Samsung a jeho Gear mají stejné vymyšlené. A nikde sem nečetl o nake korozi

Roman

Roman

z aplikace
4.8.2014 14:39

Třeba od začátku už mají vyřešené jejích “napájení” v době kdy jsou na ruce.

týpek

týpek

z aplikace
4.8.2014 15:30

Zlatý Gear 2 Neo které mám. výdrž týden,vodotěsnost, měření tepu, krokoměr, monitorování spánku, používám je jako handsfree v autě a super notifikace. Samsung umí

rokyshit

z aplikace
4.8.2014 16:21

Já to řikám pořád.Gear 2 BEST OF.

bckp

4.8.2014 20:28

Jenom týden výdrže? Zlaté pebble :-D

LukaS

z aplikace
5.8.2014 12:04

ajeeeje,rokysamšunt a jeho pravda :D seš hroznej lojza

rokyshit

z aplikace
5.8.2014 21:58

Lukáš-Já zapoměl ty máš vždycky pravdu VOCAS.

RSS (komentáře k článku)