Lenovo Z5 Pro: Nejlevnější vysunovací telefon se čtečkou otisků v displeji

lenovo z5 pro predstaveni

V posledním týdnu jsme mohli vidět celkem tři zajímavé telefony, které mají společné to, že mají vysunovací mechanismus, minimální rámečky a žádný výřez. Po Xiaomi Mi Mix 3 a Honor Magic 2, je to dnes Lenovo Z5 Pro. Tento telefon se liší v tom, že samotná výbava spadá do střední třídy, od čeho se odvíjí i to, že jde o nejlevnější telefon s tímto novým druhem designu.

Lenovo Z5 Pro je zajímavá střední třída, která zaujme přední stranou

Naposledy při představení telefonu Lenovo Z5 se čínská společnost moc nepředvedla. Lákala na bezrámečkový telefon, nakonec jsme se při představení dočkali telefonu s výřezem i poměrně velkými rámečky. Nyní u Lenovo Z5 Pro to bylo podobné, naštěstí zde už dřívější sliby společnost dodržela.

lenovo z5 pro

Displej má velikost 6,39 palce, má FullHD+ rozlišení. Podle vyjádření Lenova zabírá displej 95 procent přední strany. Používá se panel, který vyrobil Samsung. Telefon nemá žádný výřez a rámečky kolem displeje jsou minimální. O výkon se stará Snapdragon 710, který doplní 6GB RAM a 64 nebo 128 GB vnitřní paměti. Selfie kamera a senzory jsou schované za displejem, pro jejich použití se musí zadní strana vysunout. Zajímavé je to, že v telefonu nechybí ani infračervený senzor pro lepší zabezpečení pomocí skenování obličeje.

LENOVO Z5 PRO OFFICIAL PROMO – Give Your Opinion

LENOVO Z5 PRO OFFICIAL PROMO - Give Your Opinion

Druhá technologie, která se stará o zabezpečení, je čtečka otisků prstů v displeji. Na zadní straně je duální fotoaparát s 16 a 24 MPx. Baterie má kapacitu 3 350 mAh. Rovnou z krabice běží telefon na Androidu 8 Oreo a ZUI 10.

lenovo z5 pro ctecka otisku prstu v displeji

Hodně lákavá je cena. V Číně začíná tento telefon na částce 1998 CNY, v přepočtu s DPH tak stojí cca 8 tisíc Kč. K dispozici telefon bude prozatím jen v černé barvě. Dostupnost v Evropě prozatím nebyla oznámena.

Jak se vám líbí Lenovo Z5 Pro?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)