Menu

Zlatá elegance v podobě Lenovo Vibe X2

Komerční článek

Společnost Lenovo na náš trh přinesla zajímavě řešený smartphone Lenovo Vibe X2. O jeho designu již sice bylo napsáno mnoho řádků, ale přesto se o něm musíme zmínit. V porovnání s jinými telefony je zpracován v jednotlivých barevně odlišných vrstvách. Jedná se tak o zajímavé a nevšední zařízení, které na sebe upoutá pozornost hned na první podhled. Díky kvalitnímu zpracování, zajímavé výbavě a použitým materiálům je telefon navíc dostatečně výkonný.

Displej radost pohledět

Vysoký výkon zajišťuje osmijádrový procesor MediaTek 6595m s frekvencí 2 GHz a 2 GB paměti RAM. Aplikace mají dostatek prostoru pro svou realizaci a nedochází tak ke zpomalení systému ani při větším vytížení. Za zmínku stojí také vynikající IPS displej s Full HD rozlišením. Při úhlopříčce 5palců oplývá jemností 441 PPI. K základní výbavě patří i grafická karta PowerVR G6200, která poskytuje dostatek výkonu i pro graficky náročnější herní tituly.

Lenovo Vibe X2

Fotoaparáty a užiteční pomocníci

Pro seflie maniaky má Lenovo Vibe X2 připravený přední 5MPx fotoaparát s pevným ostřením. Špičkové fotografie ve vysoké kvalitě lze pořídit i díky zadnímu fotoaparátu s autofokusem, LED bleskem a rozlišením 13MPx. Žádný z důležitých životních momentů tak nezůstane v zapomnění. Fotografie totiž uživatelé okamžitě mohou sdílet se svými přáteli na sociálních sítích.

Užitečným pomocníkem se stane také přeinstalovaný balíček aplikací od společnosti Lenovo. Jedná se o trojici aplikací SHAREit, SYNCit a Security, která se stará o snadné sdílení fotografií, synchronizaci dat v telefonu a navíc zajistí i větší zabezpečení zařízení. Dále je součástí systému přeinstalovaná navigace Route 66 Navi včetně mapových podkladů, které se hodí na dlouhé cesty i kratší výlety.

Lenovo_lifestyle foto

Možnosti rozšíření

Lenovo Vibe X2 však má ještě další esa v rukávu, a to příslušenství Vibe Xtensions, které ještě více rozšiřuje jeho schopnosti. Na našem trhu je možné zakoupit například Lenovo Battery Xtension, která téměř zdvojnásobí kapacitu baterie, nebo Hi-Fi Xtension, který telefonu dodá silný bezdrátový reproduktor od společnosti JBL, který bez problému ozvučí celou místnost.

Lenovo Vibe X2_zlaty

Vyzkoušejte si ho osobně

Pokud byste si osobně chtěli vyzkoušet zlatý Lenovo Vibe X2, dorazte 20. června do Brna na Alza Android RoadShow 2015 nebo se vydejte na festival Rock for People, který se bude konat od 3. do 5. července v Plzni. Při koupi produktu Lenovo je navíc možné získat 15% slevu na vstupenky. Více najdete na www.lenovo.cz/RFP15.

oculus

 

Komentáře

anonforever550

anonforever550

19.6.2015 17:09

Marketingové tahy. To už jejich počítače jsou lepší, ale elenovo thinkpad je zasekaný.

mimar48

z aplikace
20.6.2015 8:26

Na podzim jsem měl na dva nebo tři týdny Vibe Z2 Pro, teď ho má děda. Kromě možná i šikovné aplikace Security, která však byla stále dost aktivní na pozadí a citelně si ukusovala z baterie (a řekla si tím o odstavení), je telefon po HW i SW stránce naprosto v pohodě.

Jinak myslím, že výrobce častěji aplikace do telefonu spíš předinstalovává než přeinstalovává.
Autor psal článek asi ve spěchu na prediktivní klávesnici :)

mimar48

z aplikace
20.6.2015 8:38

… a pokud si dobře vzpomínám, tak Route 66 také šmahem letěla z telefonu, protože to byla jen nějaká trial verze na namlsání. Takže pokud tomu není jinak, v přednostech telefonu bych to moc nevypichoval…

RSS (komentáře k článku)