Lenovo Vibe Shot: telefon zaměřený na fotografie

Lenovo Vibe Shot titul

Pro mnoho uživatelů je kvalita fotografií pořízených chytrým telefonem jedním ze směrodatných údajů při výběru nového přístroje. Toho jsou si výrobci velmi dobře vědomi a krom toho, že se snaží nabídnout u svých (zejména vlajkových) telefonů co možná nejvíce konkurenceschopný fotoaparát, čas od času vydají také zařízení, jehož hlavní zbraní má být právě kvalita produkovaných fotografií. Na těchto chytrých telefonech často bývá jejich fotografické zaměření znát na první pohled, jeden příklad za všechny – Samsung Galaxy K Zoom. Čínský gigant Lenovo však přichází s modelem Vibe Shot, jehož název jasně říká, co by u telefonu mělo hrát prim, ale jeho konstrukce se přitom nijak zvlášť neliší od běžných chytrých telefonů.

Lenovo-Vibe-Shot (1)

Novinku od Lenova by měl pohánět 64bitový, osmijádrový chipset Snapdragon 615 doplněný štědrou porcí RAM o kapacitě 3 GB. Interní paměť má kapacitu 32 GB a co by to bylo za “fotomobil”, když by nešla rozšířit o paměťové karty. Vibe Shot tak pojme microSD kartu do velikosti až 128 GB. Vcelku kompaktní velikost by měl umožnit displej o velikosti 5 palců, disponují vysokým, FullHD rozlišením. Telefon by měl být již z výroby vybaven Androidem 5.0 Lollipop. Co se týče známých parametrů fotoaparátu, ten by měl disponovat rozlišením 16 MPx, BSI senzorem a optickou stabilizací obrazu (OIS). Zajímavostí je použití hned trojice různě barevných diod pro co nejlepší a nejpřirozenější osvětlení tmavé scény. Pochvalu si Lenovo zaslouží za – alespoň na prvních renderech viditelný – poměrně neotřelý design a použití broušeného hliníku.

Podrobnější parametry ani cena či dostupnost Lenova Vibe Shot zatím nejsou známy, lze však předpokládat, že tyto nedostatky Lenovo napraví již na březnovém veletrhu MWC 2015 v Barceloně.

Jak se vám Lenovo Vibe Shot líbí?

 

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)