Samsung Galaxy K Zoom oficiálně představen – “fotomobil” se 20Mpx snímačem

galaxy_k_zoom_ico

Dle očekávání jihokorejská společnost Samsung dnes v Singapuru představila svůj nový produkt – “fotomobil” Galaxy K Zoom. Výrobce se rozhodl oddělit řadu “Zoom” od vlajkové lodi, proto novinka nenese název “Galaxy S5 Zoom”, jak se dříve předpokládalo.

Samsung Galaxy K Zoom oficiálně představen Samsung Galaxy K Zoom oficiálně představen

V porovnání se svým předchůdcem, kterým není nikdo jiný než Galaxy S4 Zoom, se novinka posunula blíže k chytrému mobilnímu telefonu. Ve srovnání se standardními mobily ale přeci jen Galaxy K Zoom vynikne svou tloušťkou, která činí celých 20,2 milimetrů v oblasti objektivu, i hmotností 200 gramů.

Společnost se rozhodla využít pro Galaxy K Zoom design aktuální vlajkové lodi Galaxy S5, ale zařízení bude dostupné jen ve třech barvách: modré, černé a bílé. Zatímco Galaxy S4 Zoom měl rozlišení 16 Mpx, novinka se může pochlubit 20Mpx snímačem, optickou stabilizací a xenonovým bleskem.

Fotoaparát nabídne desetinásobný optický zoom (tj. stejný, jako u loňského modelu) a zvládne natáčet Full HD video při 60 snímcích za sekundu. Chybět nebudou ani nové fotografické režimy, včetně výrazného zjednodušení práce pro začátečníky a milovníky “selfies”.

Z hlediska hardwaru je Galaxy K Zoom vybaven šestijádrovým procesorem Samsung Exynos 5260 (stejným, jako je v Galaxy Note 3 Neo), ve kterém dvě jádra poběží na maximální frekvenci 1,7 GHz, zbývající čtyři pak na 1,3 GHz.

K dispozici budou 2 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště, které bude i s ohledem na primární určení možné rozšířit paměťovými kartami microSD o dalších až 64 GB. Zmínit musíme také obrazovku s úhlopříčkou 4,8″ a rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů (odpovídá displeji Samsungu Galaxy S III) a 2430mAh baterii.

Fotomobil od Samsungu v bílé barvě Fotomobil od Samsungu v bílé barvě

Fotomobil od Samsungu v bílé barvě Fotomobil od Samsungu v bílé barvě

Fotomobil od Samsungu v bílé barvě Fotomobil od Samsungu v bílé barvě

Fotomobil od Samsungu v bílé barvě Fotomobil od Samsungu v bílé barvě

Nový Samsung Galaxy K Zoom funguje v sítích třetí a čtvrté generace a podporuje Wi-Fi standardů 802.11 a/b/g/n. Operačním systémem je Android 4.4.2 KitKat. Informace o ceně a dostupnosti nebyly oznámeny, nicméně podle neoficiálních zpráv se cenovka bude (bez daně a cla) pohybovat kolem 14 tisíc korun.

Zdroje: Hi-Tech, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)