Konec nadějí. Lenovo pohřbívá herní mobily, které se ani nedostaly do ČR

Lenovo Legion Phone telefony mobily herní konec zrušení

Společnost Lenovo je mimo jiné i v ČR velmi oblíbená hlavně díky svým notebookům, částečně pak i díky telefonům značky Motorola, kterou vlastní. Mobilů přímo se značkou Lenovo vyrábí čínská firma velmi málo a v našich končinách je nyní oficiálně k dostání pouze ThinkPhone, který odkazuje na legendární sérii notebooků. Další zajímavý telefon, který rovněž odkazuje na oblíbené laptopy a navíc je vyloženě herní, je Lenovo Legion. Tedy lépe řečeno byl. Firma oficiálně oznámila ukončení této série, která se bohužel nikdy oficiálně nevydala na tuzemský trh.

“Společnost Lenovo v rámci širší obchodní transformace a konsolidace herního portfolia přestává vyrábět mobilní herní telefony Legion s operačním systémem Android. Jako lídr v oblasti herních zařízení a řešení je společnost Lenovo odhodlána rozvíjet herní kategorii napříč formami a zaměřit se na oblasti, kde může globální herní komunitě přinést největší hodnotu,” řekl mluvčí čínské firmy redakci Android Authority.

Svět primárně herních telefonů tak přišel o jednoho velmi zajímavého zástupce a další jsou dost možná v ohrožení. Xiaomi se totiž údajně potýká s problémy u své řady Black Shark. Nejspolehlivějším “držákem” je v tuto chvíli ASUS se svou sérií ROG Phone. Brzy očekáváme představení sedmé řady.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik jste mobilů značky Lenovo jste měli v ruce?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)