Lenovo A1000: superlevný smartphone vstupuje na náš trh

Lenovo_A1000_Black_01

Plánujete nákup nového smartphonu s Androidem, ale přitom za něj chcete utratit co nejméně peněz? Pak by vás možná mohla zaujmout novinka v podobě chytrého telefonu Lenovo A1000, která právě dorazila na náš trh. Jedná se totiž o základní smartphone s velmi nízkou cenovkou a kompaktními rozměry, kterým se nás Lenovo bude snažit přesvědčit, že doby, kdy jsme za “použitelný” smartphone z české distribuce museli utratit několik tisíc, jsou již dávno pryč.

Lenovo_A1000_Black_02

Lenovo A1000 nabídne na dnešní dobu poměrně malý displej s úhlopříčkou 4″. Menší velikost displeje se zde však dá označit spíše za pozitivum, jelikož telefony s touto úhlopříčkou již z trhu prakticky vymizely. Displej pak nabídne rozlišení 480 x 800 px, což znamená jemnost obrazu 233 ppi (pixelů na palec), bohužel se však jedná pouze o TN displej. Výkon telefonu dodává prakticky neznámý chipset Spreadtrum SC7731 se čtveřicí jader Cortex-A7 taktovaných na 1,3 GHz. Grafický výkon zde obstarává obstarožní čip Mali-400MP2, ten by však vzhledem k nízkému rozlišení displeje mohl stačit i na řadu současných her. Celkový výkon tohoto řešení je pak srovnatelný například s velmi dobře známým chipsetem Qualcomm Snapdragon 410. Velmi příjemným překvapením je použití operační paměti o velikosti 1 GB a 8GB interního úložiště rozšířitelného o microSD karty.

Řada uživatelů jistě ocení také podporu Dual-SIM. Primární fotoaparát telefonu Lenovo A1000 nabídne snímky o rozlišení až 5 MPx, přední kamerka má pouze VGA rozlišení. Noví majitelé v telefonu již po vybalení z krabičky naleznou předinstalovaný operační systém Android 5.0 obohacený o prostředí VIBE UI. Rozměry telefonu činí 124,5 x 64 x 10,6 mm, hmotnost se ustálila na 130 gramech a uvnitř nalezneme baterii o kapacitě 2000 mAh.

Telefon Lenovo A1000 již lze zakoupit v tuzemských obchodech v černé a bílé barevné variantě za doporučenou maloobchodní cenu 2 499 Kč včetně DPH.

Co na Lenovo A1000 říkáte? Najde si své místo na našem trhu?

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek