Leap Motion by mohl razantně změnit mobilní virtuální realitu

Leap Motion

Společnost Leap Motion, která se zaměřuje na pokročilé pohybové technologie, se pouští do mobilní virtuální reality. Jejich cílem je vytvořit realistické ovládání pro virtuální realitu, které by fungovalo na mobilech, aniž by se musely použít nějaké ovladače.

Leap Motion chce rozšířit svou technologii na mobilní zařízení

Tentokrát se firma Leap Motion po dlouhé době opět ozvala s něčím zajímavým pro mobilní telefony. Odhalila nový projekt pro mobilní virtuální realitu. To na první pohled nezní zrovna jako něco přelomového. Vše se ale liší v ovládání, které by mělo fungovat na stejném principu, jako například u počítačů.

Pro připomenutí, společnost Leap Motion přišla před několika lety s neobvyklým nápadem na ovládání, kdy se pomocí vestavěného senzoru například v notebooku mohl snímat pohyb ruky a prstů, senzor se ale dal ale propojit i s klasickým počítačem, kdy se například používá u některých her pro virtuální realitu. Narazil ale na ten problém, že mnoho her a programů na tento druh ovládání nebylo vůbec připraveno. U mobilní virtuální reality by to ale mohlo být už něco úplně jiného.

leap-motion-senzor

Nový senzor, který by měl být použit pro mobilní virtuální realitu spotřebovává méně energie. Zároveň byly rozšířeny úhly pro sledování pohybu ruky. Společnost doufá, že jejich nové čidlo si najde cestu do přenosných virtuálních headsetů, kde by mohlo výrazně vylepšit zážitek z VR.

Zkoušeli jste někdy Leap Motion na PC? Myslíte, že má šanci uspět na poli mobilní virtuální reality?

Zdroj: androidcommunity.com, blog.leapmotion.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)