10 důvodů, proč si (ne)koupit Samsung Galaxy S8

Samsung-Galaxy-S8

V podrobné recenzi jsme Samsung Galaxy S8 detailně otestovali a prozradili si všechny jeho vlastnosti a parametry. V dnešním článku se ale zamyslíme jen nad argumenty, proč koupit Samsung Galaxy S8, a zároveň nad důvody, které by mohly od koupi odradit.

5 důvodů, proč si koupit Samsung Galaxy S8

Zaměřme se nyní na vlastnosti, kterými si nás nový TOP model jihokorejské společnosti získal. V čem vyniká? Jaké vlastnosti jsme si zamilovali? Čím převyšuje svou konkurenci? Jaké jsou největší důvody, proč vlastně koupit Samsung Galaxy S8?

1) Nádherný design a voděodolná konstrukce

Předchozí dvě generace řady S se podobaly jako vejce vejci a příliš inovací v oblasti designu nepřinesly. Samsungu byly vyčítány hlavně široké rámečky v okolí displeje či zastaralé domácí tlačítko. To vše ovšem nový Galaxy S8 mění – displej vyplňuje přes 90 % přední části, navíc je i ve své “standardní” verzi se zahnutým displejem. Rámečky jsou díky tomu extrémně úzké a telefon vypadá zkrátka skvěle. Většina uživatelů, kterým se novinka dostane do rukou, si konstrukci oblíbí.

Ačkoliv je tu voděodolnost u telefonů s námi již nějaký ten pátek a není to žádná zdrcující novinka, stále to není standard. A v oblasti vlajkových modelů už vůbec ne (nepřinesla to ani nová vlajková loď Xiaomi Mi6). Samsung Galaxy S8 se však pochlubí certifikací IP68, která jej ochrání i při ponoření do 1,5m hloubky po dobu 30 minut. A není potřeba ani žádných krytek. Kdo se nechce strachovat o svůj telefon i v extrémních podmínkách, může to být pro něj více než bonus.

koupit Samsung Galaxy S8

2) Extrémní výkon a skvělá výbava

Hardwarem je Galaxy S8 na špici. Kdo touží vždy po nejvýkonnějším smartphonu s Androidem, u nové řady Galaxy S nešlápne vedle a může to být jeden z důvodů, proč koupit Samsung Galaxy S8. Osmijádrový Exynos nejen v benchmarku ukazuje, že patří mezi to nejlepší na trhu. Je navíc doplněn i výkonným grafickým akcelerátorem Mali-G71 MP20, 4GB RAM pamětí a 64GB vnitřním úložištěm. To lze navíc rozšířit pomocí paměťové karty, což je opět věc, která nemusí být u TOP modelů vždy jistá.

Samsung-Galaxy-S8-obal-6
Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

0.2
  • Displej 5.8, 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 570 ppi
  • Procesor Samsung Exynos 8895
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3000 mAh
  • Cena od 7 699 Kč

3) Skvělý fotoaparát

Samsung již řadu let ukazuje, že fotoaparáty v mobilních telefonech umí. A to paradoxně lépe než třeba samotné Sony, které pro něj často fotočipy vyrábí. Samsung Galaxy S8 znovu předvedl, že patří k nejlepším “fotomobilům” současnosti. Za dobrých světelných podmínek jsou fotografie skvělé a nebojí se ani horších podmínek či tmy. Stejně je na tom i natáčení videa, které si poradí se 4K rozlišením, nabídne optickou stabilizaci obrazu i režimy Slow Motion a TimeLapse. Fotogalerii si můžete prohlédnout přímo v naší recenzi.

4) Bezdrátové nabíjení

Také možnost bezdrátového nabíjení je tu s námi už spoustu let, bohužel se tuto technologii nepodařilo stále vměstnat jako součást standardní výbavy dnešních smartphonů. Samsung však stále technologii drží a vlajkové modely je možné nabíjet bezdrátově. Není to většinou funkce, která by sama o sobě přivedla nové zákazníky. Na druhou stranu, pokud již nyní vlastníte telefon s bezdrátovým nabíjením, nakoupili jste nové nabíječky či je třeba integrovali do nábytku, může to být pádný důvod, proč koupit Samsung Galaxy S8 jako další smartphone.

Samsung-Galaxy-S8-und-S8-Wireless-Charger

5) Proměňte telefon v počítač díky Samsungu Dex

Samsung Dex je v očích mnoha zákazníků zklamáním a stejně tak naše recenze ukázala, že potenciál této myšlenky zatím nebyl plně využit. Stále to ale neznamená, že by tento koncept nebyl využitelný. Naopak – jsme přesvědčeni, že někteří zákazníci by Dex ocenili a na jednoduché brouzdání či přehrávání filmů stačí. Navíc se dá počítat s tím, že se bude časem zlepšovat, protože zapracovat je potřeba hlavně na softwarové části. I tato funkce tedy může lákat k nákupu Galaxy S8.

Samsung Dex

5 důvodů, proč si nekoupit Samsung Galaxy S8

Pojďme se na telefon podívat úplně opačně. Přestože se jedná o jeden z nejlepších telefonů, najde se několik aspektů, které vás od koupi mohou odradit. Vlastnosti a chyby, které spousta uživatelů tak říkajíc “nerozdýchá”. Které nevýhody to jsou?

1) Nepraktická čtečka otisků prstů

Obavy zazněly ještě před samotnými recenzemi a uvedením telefonu – bude čtečka otisků prstů spolehlivě fungovat? Samsung přesunem tlačítek na displej musel chtě nechtě přemístit čtečku do zadní části telefonu. To by samo o sobě nebylo nic špatného, kdyby se ovšem nesnažil vymyslet něco nového. Čtečka není umístěna ve středu telefonu, ale vedle fotoaparátu. Její tvar navíc znemožňuje, aby byla pohodlně po ruce a často prst přiložíte špatně. Vlivem toho je pokusů o správné přečtení více, než jsme zvyklí. Kdo používá odemykání čtečkou každý den, mohl by ho tento nedostatek odradit.

Samsung-Galaxy-S8-konstrukce-fotoaparat

2) Velké rozměry a displej

Samsung trochu překvapil, když i menší verze telefonu nabídne displej s úhlopříčkou 5,8″. Díky dobrému pokrytí přední strany displejem sice nejsou rozměry telefonu o tolik větší než předchozí generace, kompaktním smartphonem bychom však “esosmičku” rozhodně nenazvali. Plocha displeje je navíc opravdu velká a ovládání jednou rukou je složitější. Nepomáhá tomu ani fakt, že telefon nabídne netypický poměr stran. Nemůžeme z našeho pohledu říci, že by nám to práci se smartphonem znepříjemňovalo, mohou se však najít uživatelé, kterým ano.

Samsung-Galaxy-S8-uvod-1

3) Spíše průměrná výdrž na jedno nabití

Obrovský displej, extrémně výkonný hardware a baterie s kapacitou 3000 mAh. Samsung se sice snažil vyladit správu napájení tak, aby smartphone vydržel “při životě” co nejdéle, fyziku však přelstít nelze. Výdrž baterie vystačí na jednodenní používání telefonu, což není vyloženě zklamání. Na druhou stranu – spousta konkurenčních modelů nabídne vyšší kapacitu baterie a s tím spojenou i vyšší výdrž, která se často blíží dvěma dnům. O něco málo lépe je na tom model S8+, který nabídne baterii s kapacitou 3500 mAh.

Samsung-Dex-konstrukce-12

4) Tvrzené sklo na zádech

Je možná paradox, že jsme konstrukci na jedné straně uváděli mezi důvody, proč si koupit Samsung Galaxy S8, a nyní je uvádíme i mezi negativy. Ačkoliv konstrukce vypadá výborně a ke zpracování nemáme téměř žádné výtky, kombinace skla a kovu nemusí vyhovovat každému. V první řadě je totiž neuvěřitelným lapačem otisků prstů, což celkový dojem z telefonu kazí. Stejně tak je sklo křehké a může i při menším a nešikovném pádu prasknout. Spousta uživatelů dává přednost kovové konstrukci.

Samsung-Galaxy-S8-konstrukce-zadni-strana

5) Příliš vysoká cena

Dostáváme se na poslední argument, který stojí proti nákupu Samsungu Galaxy S8. Tím je cena. Samsung cenou nepříjemně překvapil, neboť startuje o více než 2 tisíce výše než Galaxy S7. Dát za telefon 21 999 Kč si mnozí uživatelé rozmyslí, neboť je dnes v prodeji spoustu smartphonů s poloviční cenou a podobnou výbavou. Připomeňme si třeba takový Honor 8, který na tuto novinku papírově ztrácí, ale za cenu okolo 10 tisíc korun člověk dostane špičkový smartphone, který nezklame výrazně v žádném ohledu. V některých navíc Galaxy S8 převyšuje (čtečka, baterie).

Samsung-Galaxy-S8-obsah-baleni

Přemýšlíte, zda koupit Samsung Galaxy S8? Co vás láká a co odradilo?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)