TOPlist

Kodi 21 je venku a má hromadu novinek! Konečně umí Dolby Vision a rozumí si s webOS od LG

kodi 21 omega nove funkce
  • Po třech měsících od spuštění alfa fáze je nyní Kodi 21 k dispozici ve stabilní verzi
  • Přináší podporu Dolby Vision pro Android a ffmpeg 6
  • Vůbec poprvé je možné aplikaci dostat také na televizory s webOS

Dlouho očekávaná aktualizace Kodi je konečně tady! Na začátku ledna jsme vás informovali o tom, že verze 21 s kódovým označením Omega přešla do alfa fáze a nyní je konečně k dispozici jakožto stabilní verze. Přichází s řadou novinek a vylepšení, mezi ty hlavní patří knihovna ffmpeg 6 nebo podpora televizorů LG s operačním systémem webOS. Jak správně poznamenal náš čtenář Karel Endler, v obchodu s aplikacemi zatím není. Je potřeba ji nainstalovat skrz LAN a vývojářský režim.

Kodi 21 nyní využívá nejnovější verzi FFmpeg, která přináší vylepšenou kompatibilitu s kodeky a formáty souborů. To znamená, že si Kodi 21 poradí s přehráváním ještě většího množství videí a obrázkových souborů než dříve, uživatelé pravděpodobně nejvíce ocení podporu fotografií ve formátu AVIF, který se stává čím dál rozšířenějším.

Uživatelé Androidu se mohou těšit na Dolby Vision, což je mezi komunitou dlouho propíraná funkce, která roky chyběla. Nutno zdůraznit, že pro ostatní operační systémy nebude Dolby Vision k dispozici, takže jej přehrajete jen na telefonech, tabletech a televizorech s Androidem, respektive Google TV. Xbox konečně podporuje HDR10 a využíváte-li operační systém macOS, můžete se těšit na podporu HiDPI (Retina) displejů skrz nativní implementaci vykreslování oken.

Kodi 21 Omega is FINALLY here – How to install it on Firestick & Android devices

Kodi 21 Omega is FINALLY here - How to install it on Firestick & Android devices

Zcela ochuzení nezůstanou ani uživatelé Windows, kde jsou opravené modré/růžové vybledlé barvy (s tím měly problém především 10bitové displeje) a nově je k dispozici upscaler DXVA Video Super Resolution, který si rozumí s grafickými kartami RTX a Intel.

Novou verzi Kodi 21 Omega si můžete stáhnout z oficiálních stránek, případně ji naleznete v obchodech s aplikacemi.

Už máte nainstalované Kodi 21?

Zdroj: Kodi, Github

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)