TOPlist

Nové Kodi 21 je tu. Přináší podporu pro Dolby Vision, končí však podpora pro Windows 7

kodi 21
  • Kodi 21 vstoupilo do své první alfa fáze
  • Umí ffmpeg 6.0 i Dolby Vision
  • Nainstalujete jej na Windows 8.1 a novější

Multimediální aplikace Kodi 21 s označením Omega právě vstoupilo do alfa fáze a přináší s sebou řadu nových funkcí a vylepšení. Jednou z hlavních novinek je nová verze ffmpeg 6.0, která přináší vylepšenou kvalitu obrazu a zvuku, na druhou stranu může ale způsobovat potíže, jelikož je teprve dva měsíce stará.

Mezi další novinky patří podpora seznamů skladeb M3U8, hardwarová akcelerace pro formát AV1 a v neposlední řadě také konečně podpora pro Dolby Vision. Vývojáři se zaměřili na vylepšení kompilace programů a opravili některé chyby systémech Android a iOS. Kromě toho byly opraveny různé obecné problémy programu, jako například nadbytečné využívání RAM a CPU. Pokud Kodi používáte na Windows, můžete nově konfigurovat vyvážení HDR/SDR obsahu.

Pokud vyloženě neprahnete v některé po některé z novinek, doporučujeme ještě zůstat u staršího Kodi 20. Alfa verze může totiž způsobovat různé potíže, ať už se bavíme o pádech aplikací či problémech s kompatibilitou. Nové Kodi 21 si zároveň nenainstalujete na Windows 7/8, minimální požadavky ukazují na Windows 8.1.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaké doplňky využíváte v Kodi?

Zdroj: howtogeek

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)