TOPlist

Nová verze Kodi 18: Multimediální přehrávač podporuje Asistenta Google nebo herní emulátory

kodi 18

Uživatelé open source multimediálního přehrávače Kodi (dříve XBMC) se konečně dočkali. Nová verze Kodi 18 vyšla téměř dva roky po oznámení. Novinky jsou dostupné na všechny podporované platformy, takže i na Androidu. Změn je obrovské množství, včetně podpory asistenta Google anebo podpory herních emulátorů.

Kodi 18 už můžete stahovat na mnoho systému včetně Androidu

Nová verze se kódově označuje jako Leia. Pokud Kodi 18 používáte na Android TV, tak vás potěší určitě funkce s názvem Android Leanback. V podstatě jde o to, že Kodi bude nově plnit vaši domovskou obrazovku Android TV zajímavým obsahem, který byste si měli pustit. Takže vedle YouTube, Netflixu apod., nově uvidíte i obsah z Kodi. Další velkou novinkou je podpora Asistenta Google což mimo jiné znamená i podporu pro hlasové ovládání.

Android TV Voice and Recommendation for Kodi

Android TV Voice and Recommendation for Kodi

Další novinka potěší ty, kteří rádi hrají retro hry. Kodi 18 nově podporuje herní emulátory včetně možnosti připojit herní ovladač. Další detaily k této funkci se máme dočkat brzy. Významných vylepšení se dočkala také knihovna hudby. Vylepšilo se filtrování muziky, rychleji se přistupuje k API a hlavně vytváření a používání hudební knihovny bylo předěláno tak, aby co nejméně „otravovalo“ a uživatel se mohl soustředit jen na hudbu.

Počítá se i s budoucností, kdy se vylepšilo jednak současné přehrávání médií ve 4K rozlišení, ale také v HDR a 8K rozlišení. Uživatelské rozhraní bylo kvůli velkému počtu novinek a nových funkcí také mírně změněno. Přímo Androidu se týká změna v tom, že se vyžaduje vyšší API. Proto nová verze potřebuje minimálně zařízení s Androidem 5.0 Lollipop. Kodi 18 můžete stahovat zdarma z Google Play, případně z oficiálních stránek stáhnout Windows, Linux, MacOS, Raspberry Pi či iOS verze.

Používáte multimediální přehrávač Kodi? Jak se vám líbí nová verze?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)