TOPlist

Klávesnice Gboard získala další užitečnou funkci. Oceníte ji?

Gboard
  • Klávesnice Gboard se dočká další příjemné novinky
  • Oceníte ji při zadávání textu v landscape režimu (na šířku)
  • Zatím je dostupná v betaverzi, ale brzy se dočkáme všichni

Gboard patří k nejlepším a neoblíbenějším klávesnicím současnosti a ačkoliv sám mám slabost pro klávesnici z telefonů Sony XPERIA, kvality Gboard jsou nezpochybnitelné. Vývojáři ji navíc neustále posouvají kupředu, neuplyne měsíc aniž by se neobjevila nová funkce. Nejnovější betaverze přinesla příjemnou novinku při psaní na šířku!

Pokud telefon používáte na šířku v landscape režimu, tak už jste si toho určitě všimli – klávesnice v tomto režimu zabírá většinu displeje, například z internetového prohlížeče nevidíte téměř nic. Nejnovější betaverze ale přináší plovoucí klávesnici, která je podstatně menší a můžete s ní libovolně hýbat po displeji! Stačí telefon otočit a rovnou se vám zobrazí plovoucí klávesnice.

Je to mnohem pohodlnější, kdykoliv si samozřejmě můžete klávesnici zvětšit na plnou velikost, stačí plovoucí okno posunout ke spodnímu okraji obrazovky. Mezi oběma způsoby zobrazení jde libovolně přecházet, chválím jednoduché ovládání. Gboard si pamatuje vaše poslední nastavení, pokud plovoucí klávesnici nechcete a zůstali jste přepnuti na klasické zobrazení, pak se vám plovoucí okno automaticky zapínat nebude.

Gboard – klávesnice od Googlu
Gboard – klávesnice od Googlu

Pokud telefon v tomto režimu nepoužíváte často, pak vás novinka neuchvátí. Ale i při občasném použití je to příjemná změna, která zadávání textu posouvá o kousek dál. A pravda je, že plná klávesnice v režimu na šířku skutečně zabírá prakticky celý displej. Můžete si klávesnici ručně zmenšit, ale ani tak místa moc nezůstalo. Řešení u Gboard je elegantní a funguje, brzy by se mělo objevit ve stabilní verzi aplikace. Vývojáři od Google si zaslouží pochvalu.

Líbí se vám tato novinka u klávesnice Gboard?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)