TOPlist

Kecálek Google Hangouts čekají razantní změny. Bude připomínat Slack

Kecalek Google Hangouts

Chatovacích aplikací od Googlu bylo v posledních letech trochu moc. Některé aplikace nevydržely dokonce ani rok. Nicméně kecálek Google Hangouts je tu tak dlouho, až se myslelo, že Google na něj úplně zapomněl. Nyní si připravili příjemné překvapení, které ale ve výsleku může znamenat další aplikace pro chat.

Kecálek Google Hangouts se kompletně změní

Novinky se jmenují Hangouts Meet a Hangouts Chat. První jmenovaný se zaměřuje na videohovory a videokonference. Z obrázků, které Google zveřejnil, si můžete všimnout, že design prošel výraznou změnou, nyní službě vévodí bílá barva. Má to označovat, že nyní budou videohovory mnohem rychlejší a jednodušší. Například videokonference, kde je přítomných 30 lidí, půjde nyní úplně bez problému uspořádat přes Hangouts Meet. A stačí k tomu jen odkaz, vůbec nebude potřeba účet, pluginy nebo stahování. Vše pěkně online v prohlížeči.

Hangouts Meet

Změny se dočkají také skupinové chaty, kde se Google snaží upoutat na mnohem větší podporu G Suite a s tím spojenou integraci Google Drive a Google dokumentů. Vylepšeno bylo také vyhledávání přímo v chatu, kdy půjde jednoduše vyhledat cokoliv od startu vašeho G Suite účtu. Jelikož se tu neustále zmiňuje G Suite, znamená to, že i chat se předělává více do businnesové sféry.

Vidět to jde i na podpoře botů a jednoduchých skriptů pomocí Google App Script. Pro nový Hangouts připravují doplňky společnosti jako Asana, Box, Prosperworks nebo Zendesk. Využití botů prezentoval Google na „@meet“, kdy po zadání tohoto příkazu připravil bot schůzku pro všechny účastníky chatu, a to tak, aby to všem vyhovovalo.

Hangouts Chat

Co to znamená pro normálního uživatele?

Jak jste si určitě všimli, obě novinky jsou určené pro majitele G Suite účtů, kde už se dají spustit v Early Adopter programu. Pro normálního uživatele se momentálně nic nemění, Google neoznámil, jestli se novinky dočkají běžní uživatelé. Otázkou je ale, co se stane s klasickým Google Hangouts, protože Hangouts Meet má vlastní aplikaci, o aplikaci pro Hangouts Chat se zatím neví. Nicméně vedoucí oddělení pro Google Allo a Duo potvrdil na twitteru, že Hangouts se pro běžné uživatele rušit nebude.

Google Meet (original)
Google Meet (original)

Jak se vám líbí nové Hangouts? Měl by jej Google spustit i pro běžné uživatele?

Zdroje: blog.google, theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)