JBL PartyBox 300 recenze: Obří Bluetooth reproduktor pro každou párty

jbl partybox 300 recenze bezdtrátového reproduktoru

Přenosné bluetooth reproduktory jsou hodně oblíbeným příslušenstvím k mobilním telefonům. Dnes recenzovaný JBL PartyBox 300 je už na první pohled “trochu” odlišný. A to třeba svou velikostí, váhou anebo výkonem 120W. Jak obstál reproduktor v našem testování?

JBL PartyBox 300

Obsah balení reproduktoru JBL

Už samotné balení dává dopředu vědět, že nepůjde o žádný malý produkt. Uvnitř krabice se ukrývá samotný reproduktor, napájecí kabel, sada manuálů a také speciální kabel pro propojení se zapalovačem automobilové zásuvky. Zajímavá je samotná hmotnost balení, která činí 18,24 kilogramů.

obsah baleni jbl partybox 300

JBL Party Box překvapí svou velikostí

Jak už jsme naznačili, tento reproduktor těží hlavně z velikosti. Samotné rozměry jsou 310 mm x 320 mm x 690 mm (Š x H x V) a váží 15,84 kilogramu. Jedná se o bezdrátový reproduktor, který se dá přenášet, i když právě kvůli velikosti se asi nedá říct, že byste jej často přenášeli podobně jako jiné mnohem menší reproduktory. Je spíše určen na převoz autem a krátké chůze například na piknik, zahradní párty apod. Rozhodně není určen k tomu, abyste jej nosili na ramenu.

JBL Partybox 300 🔊 video recenze 🎵

JBL Partybox 300 🔊 video recenze 🎵

Reproduktor je vyroben hlavně z pevného plastu, na přední straně je plechová mříž. Po stranách jsou také gumové protiskluzové nožičky. Díky nim můžete bez problémů reproduktor položit vertikálně i horizontálně. Že jde o přenosný reproduktor, naznačují i masivní plastová madla. Rozhodně nevypadá levně, kvalita zpracování je na vysoké úrovni, podobně jako u menších JBL reproduktorů. Přeci jen je určen hlavně na párty, takže by měl vydržet i trochu drsnější zacházení.

Na vrchní straně jsou pogumovaná tlačítka pro ovládání. Celkově se jedná o sedm různých tlačítek. Od hlasitosti, přes pozastavení hudby, zvýraznění basů, aktivace Bluetooth, ovládání světel a také vypínací tlačítko. Nechybí ani jednoduché LED diody pro zobrazení stavu baterie.

JBL partybox 300 tlacitka

Na zadní straně se poté nachází konektor pro připojení do sítě, RCA L/R, USB port, 3,5mm přídavný vstup a vstup mikrofonu/kytary s ovládáním hlasitosti.

Funkce reproduktoru JBL PartyBox

 • Světelná show
 • Přenosný díky dobíjitelné baterii
 • Vstup pro mikrofon a kytaru
 • USB přehrávání
 • TWS připojení až dvou party reproduktorů pomocí technologie Bluetooth
 • 18 hodinová výdrž baterie při přehrávání

Výkon a zvukové podání JBL PartyBox 300

JBL PartyBox 300 je vybaven dvakrát 6.5″ wooferem a třikrát 2.5″ tweetery, ve výsledku je výstupní výkon 120W, to už je hodně slušné a pokud jej zesílíte na maximální hlasitost, tak nejeden váš soused bude “určitě rád”. Reproduktor jsme vyzkoušeli v tělocvičně, kde bez problémů stačil pro ozvučení jeden reproduktor.

V naší videorecenzi jste si mohli všimnout i tanečníka Honzy Pentifulla, který máš již s reproduktorem zkušenosti. Co nám o něm prozradil?

Honza Pentifull

Jsem s ním velice spokojený, jelikož krásně ozvučí náš sál při trénincích v Prague Breakin School. Je super, že ho můžeme použít i pro hraní na battlech a napojit do něj gramce.

Tím, že má i zabudovanou baterii, tak s ním můžeme v létě vyrazit na venkovní session a mít při ruce kvalitní zvuk. Ostatně se hodí i na příjemnou barbecue párty.

Ve skutečnosti můžete mít tyto reproduktory rovnou dva. V takovém případě se dají propojit prostřednictvím technologie TWS (True Wireless Stereo nebo pomocí kabelu prostřednictvím jednoho RCA výstupu k druhému. V obou těchto případech se promění na stereo reproduktory a můžete jeden umístit na pravou stranu místnosti a druhý na levou stranu. Propojení s telefonem může proběhnout pomocí kabelu anebo bezdrátově přes Bluetooth.

Jak reproduktor hraje?

Pokud jste fanoušek silných basů, tak se vám JBL PartyBox bude rozhodně líbit, obzvlášť pokud zapnete speciální režim Bass Boost. Pro nějaké klidné, domácí přehrávání spíše doporučujeme základní režim, kde se basy utlumí a více se projeví výšky. Středy jsou u tohoto reproduktoru od výroby upozaděné. Obecně se dá ale říct, že hraje velmi dobře.

JBL PartyBox

JBL PartyBox

Na samotnou kvalitu zvuku jsme se zeptali i našeho bývalého kolegy Michala Rady, který se věnuje e-governmentu, je architektem a věnuje se IT a jak sám říká,  jedna z jeho zvláštností je, že je úplně nevidomý a tak má na spoustu věcí odlišný “pohled”.

Michal Rada

U párty reproduktorů se čeká, že budou mít důraz na basy, ale nebudou ztrácet ani komplexitu zvuku. A samozřejmě zvuk se nese úplně jinak v místnosti a jinak v otevřeném prostoru v rovině. Tento reproduktor je opravdu velice dobře zpracovaný. Společnost JBL opět nezklamala a věnovala péči i takovým maličkostem, jako dostatečně měkké gumové nožičky na všech stranách, takže nerezonuje stůl či jiná podložka.

Tělo vespod a na bocích je správně vytvarované a prohnuté, takže by mu nemělo vadit ani ho postavit venku na zem, pochopitelně pokud možno na beton či pevnou podložku. Fajnšmekry potěší i skvěle tvarovaný basový zadní průduch, takže ani při maximální hlasitosti se basy nijak neperou. Zvuk se nese daleko a i z několika metrů v otevřeném prostoru se neztrácí. Basy se drží, se pokud chcete něčím přehlušit “pořvávání” vašich hostů na zahradní party, je to dobrá volba. Tenhle reproduktor ale opravdu chce vyvenčit, používání v uzavřeném malém prostoru ho vyloženě týrá.

JBL PartyBox 300

JBL PartyBox 300

1.0
 • Konektivita Bluetooth
 • Hmotnost 15,84 kg
 • Představení na trh 2018
 • Rozmery 310 mm x 320 mm x 690 mm
 • Baterie 10 000 mAh
 • Ostatní RCA L/R, USB port, 3,5mm přídavný vstup, vstup mikrofonu/kytary s ovládáním hlasitosti

Světelné efekty v reproduktoru JBL

Jednou z dalších zajímavostí tohoto reproduktoru jsou světla na přední straně, které dotváří celou atmosféru na párty. Neočekávejte však, že například nahradí disko kouli, světla nejsou tak silná. Spíše se tak jedná o zajímavé zpestření. K dispozici jsou tři režimy, každý je trochu odlišný, jak můžete vidět na videu výše. Barvy se mění automaticky a zároveň se efekty mění podle hudby. Potěší i zajímavě vyřešené zobrazení hlasitosti, kdy se využívají právě LED na reproduktoru.

Jelikož se jedná o bezdrátový reproduktor, má v sobě i baterii, která má kapacitu 10 000 mAh. Oficiálně vydrží až 18 hodin přehrávání. Během testování jsme se však dostávali ke zhruba polovině času. Výdrž se odvíjí od hlasitosti i třeba zapnutých světelných efektech. Bohužel samotné nabíjení je hodně pomalé.

Jaká je cena JBL Party Box 300?

Zakoupit reproduktor JBL PartyBox 300 na českém trhu je poměrně snadné. V době vydání recenze je již k dispozici u mnoha prodejců. Cena na českém trhu se pak pohybuje okolo 11,5 tisíc korun. To je poměrně dost, když to ale srovnáme s jinými JBL produkty, tak se nedala očekávat nižší cena.

Levnější verze JBL PartyBox 200

Pokud se vám JBL PartyBox líbí, ale přijde vám cena vysoká, tak má JBL i levnější variantu s názvem PartyBox 200, která stojí 9 990 Kč. Rozdíl je v tom, že levnější verze nemá vestavěný akumulátor, takže musí být celou dobu v napájení, což trochu znevýhodňuje přenositelnost.

Závěr recenze JBL Party Box

Jedná se o rozhodně povedený bezdrátový reproduktor, který JBL připravilo pro osoby očekávající opravdový výkon od reproduktorů. Velkým plusem je pak i jednoduchá přenositelnost. Než pro klasického uživatele, vidíme větší využití u umělců, tanečníků a muzikantů. A to obzvlášť u takových, kteří vystupují často mimo budovy. Díky připojení přes automobilovou zásuvku můžete vytvořit z kufru vašeho auta pořádný koncert.

Zároveň ale díky zabudované baterii můžete svůj “menší koncert” vytvořit třeba na ulici, v metru, nebo u známých na chatě. Kvalita zvuku a výkon reproduktoru je skvělý. Potěší hlavně osoby, kteří si libují ve výrazných basách. Zpracování je rovněž skvělé, design žádným způsobem nevyčnívá, ale zároveň neurazí. Mezi zápory bychom mohli najít hlavně vyšší cenu, případně se nám moc nelíbilo dlouhé nabíjení. Někomu by mohla chybět voděodolnost, která je u menších modelů JBL. Jinak se reproduktoru mnoho věci vytknout nedá.

Klady

+ Vysoký výkon reproduktoru
+ Kvalitní podání zvuku
+ Dobré zpracování
+ Světelné efekty
+ Vestavěná baterie
+ Možnost přenášení

Zápory

– Vyšší cena
– Pomalé nabíjení

Za zapůjčení děkujeme společnosti JBL.

Jak se vám líbí JBL PartyBox 300?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)