TOPlist

Jak zrcadlit obraz ze Samsung mobilů na Android TV/Chromecast? Konečně to jde!

Chromecast Samsung mobily
  • Samsung Smart View je v mobilech už dlouho, ale funguje jen se Samsung/LG televizory
  • Nyní je však funkce dostupná i na Android TV, případně Chromecastech
  • Aktivace je jednoduchá, přestože se nachází ve vývojářských možnostech

Sdílení obrazovky z telefonu na televizor je něčím, co funguje na Android telefonech spoustu let. Někteří výrobci však používají vlastní řešení a tak může být spojení mezi oběma zařízeními problém. Jedním z nich je Samsung, který umožňuje použití funkce Smart View, avšak s novou aktualizací si můžete zrcadlení zpřístupnit i na televizorech s Android TV, případně Chromecastech.

Telefony Samsung už dlouho podporují funkci zrcadlení obrazovky a streamováním obsahu na televizor, avšak až doposud byla funkce kompatibilní pouze s televizory Samsung a LG (přes Miracast). To se však teď mění! Web AndroidPolice totiž před časem odhalil návod, díky kterému si můžete rozšířit podporu zrcadlení na většinu zařízení. Celý proces zabere maximálně minutu, tak se na něj pojďme společně mrknout.

Jak zrcadlit obraz Samsung mobilů na Android TV?

  1. Otevření Aplikace Smart View: Začněte otevřením aplikace Smart View na vašem telefonu Samsung (přes rychlé nastavení)
  2. Nastavení: Klepněte na ikonu tří teček v pravém horním rohu a vyberte položku Nastavení
  3. O Aplikaci Smart View: Vstupte do nabídky „O aplikaci Smart View“
  4. Aktivace Skryté Možnosti: Klepněte desetkrát na nápis Smart View a zadejte heslo #00rtsp00
  5. Nabídka Pro Vývojáře: Otevře se nabídka možností pro vývojáře, kde je třeba povolit funkci Google Cast

Jakmile se vrátíte do nabídky Smart View, budete mít přístup k zrcadlení a to právě i na zařízeních nepodporující Miracast. Kromě toho můžete využít funkce Start SecondScreen, která vám rozšíří pracovní prostřední na Windows 11. Skrz klávesovou zkratku Windows + K rychle spustíte funkci Vysílat, která vám v případě nálezu některého ze Samsung zařízení dovolí streamovat další plochu na telefonu či tabletu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Bude se vám hodit Smart View na Android TV?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)