TOPlist

Jak vyměnit klávesnici v Android telefonu? (návod pro začátečníky)

jak vyměnit klávesnici v Android telefonu

Jiné barvy či velikosti tlačítek, styl písma, efektivnější psaní tahem, příjemnější psaní diakritiky nebo jen obyčejný zvyk z předchozího mobilu. Ať už jsou důvody jakékoli, pro výměnu softwarové klávesnice v mobilu se rozhoduje velké množství uživatelů. Chtěli byste také vyzkoušet jinou a nejste si jist, jak na to? Pojďme si postupně projít návod, jak vyměnit klávesnici v Android telefonu. Nezkušené zájemce o alternativní „klaviaturu“ ubezpečujeme, že jde o snadný proces, který je na pár minut. Je ale potřeba vědět, kde a co hledat.

psaní na telefonu

Jak vyměnit klávesnici v Android telefonu

Předem musíme upozornit, že jsme při tvorbě návodu používali telefon Samsung Galaxy S20 s nadstavbou One UI. Pořadí a názvy položek se tedy mohou ve vašem mobilu lišit, přesto byste neměli mít problém je poznat. První krok je nicméně úplně stejný pro všechny – jít do Obchodu Play. Případně jiného nástroje pro stahování aplikací, který znáte, ale tím pádem asi nepatříte mezi začátečníky. Můžete klidně začít s češtinou a hledat „klávesnice“. Vyberte si požadovanou a zahajte instalaci. Pokud hledáte nějakou konkrétní, budete to mít snadné. Jestli jdete experimentovat, můžete jich stáhnout a nainstalovat víc. Můžete se podívat třeba na naše/vaše tipy z roku 2016.

Jakmile máte klávesnici staženou a nainstalovanou, systém už o ní ví. Některé klávesnice v sobě mají kromě možnosti editace velké spousty atributů také vlastního průvodce, který vám nastavení ukáže. V určité fázi ale vždy povedou kroky do běžného nastavení telefonu, proto je jednodušší začít rovnou tam. Zajímá nás položka Jazyk a zadávání a v ní volba Obrazovkové (či Virtuální) klávesnice. Na tomto místě najdete možnosti nastavení pro každou klávesnici zvlášť, ale hlavně také výběr klávesnice primární. Z rozbalovacího seznamu si jednoduše vyberte jednu z dostupných možností a je to.

V našem případě byly v telefonu z výroby přítomny klávesnice Samsung a SwiftKey od Microsoftu. V obrázcích můžete vidět, že navíc jsme doinstalovali populární Gboard od Googlu. Ta má jednu vcelku zajímavou funkci. Pouhým přidržením mezerníku je v ní okamžitě možné přepnout na jakoukoli konkurenční klávesnici, což bereme jako jakési gentlemantské gesto. Ostatní dvě tuto laskavost neoplácejí. Jakmile máte klávesnici vybranou a nastavenou jako primární, doporučujeme ji vyzkoušet skrz na skrz a až pak případně sáhnout do pokročilých voleb.

Máte základní klávesnici, nebo doinstalovanou?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)