TOPlist

Jak hrát loterii Účtenkovka jednoduše? S českou aplikací Načti účtenku

uctenkovka

Loterii Účtenkovka rozjelo Ministerstvo financí v říjnu 2017 jako způsob, jak donutit obchodníky vydávat účtenky. Ať si o tomto záměru myslíme cokoli, je prostě faktem, že tu loterie, v níž jsou tiketem účtenky registrované v systému EET, prostě je a lidé ji hrají. V tomto článku vám představíme jednu z nejoblíbenějších aplikací pro hraní Účtenkovky.

Obsah článku

Co aplikace slibuje?

Základ loterie spočívá v tom, že hráči (zákazníci) zadávají účtenky do systému. Kromě e-mailové adresy a telefonního čísla musejí opsat kódy FIK (18 znaků) a BKP (24 písmen a čísel), částku, datum a čas nákupu. K tomu mohou použít buď webové stránky, oficiální aplikaci Účtenkovka, nebo programy třetích stran, z nichž nejvyšší hodnocení má Načti účtenku od Tomáše Valenty.

Sám autor popisuje své dílko následovně: „Hlavním cílem této aplikace je co nejvíce usnadnit a zrychlit automatické načítání údajů z EET účtenek. Aplikace dokáže z účtenky načíst datum, čas, DIČ obchodníka, FIK, BKP kód a celkovou částku.“

Načtenou účtenku je následně možné přímo odeslat do loterie. Kromě toho lze účtenky sdílet s dalšími uživateli této aplikace formou odkazu. Hned na začátek je ale vhodné podotknout, že autor aplikaci aktualizoval naposledy v červenci loňského roku.

Jak si usnadnit loterii Účtenkovka?

Aplikace nezdržuje žádnými zbytečnostmi a rovnýma nohama vás postaví před hotovou věc – tedy na obrazovku se třemi tlačítky. Jako první doporučujeme Zadat přihlašovací údaje do Účtenkovky. Pokud ještě účet nemáte, můžete si ho zřídit – registrace probíhá mimo aplikaci, ve webovém prohlížeči.

Při registraci je nutné uvést jméno, příjmení, e-mailovou adresu (slouží jako přihlašovací jméno), telefonní číslo, datum narození, heslo a v případě převodu výhry na účet i jeho číslo. E-mail budete muset ještě potvrdit opsáním kódu ze zaslané zprávy.

Pak již můžete hrát loterii Účtenkovka – tedy pustit se do načítání účtenek a jejich odesílání. K tomu slouží tlačítko Načti účtenku. Po prvním spuštění aplikace požádá o přístup k fotoaparátu, který potřebuje k sejmutí údajů z účtenky.

Hrajeme loterii Účtenkovka jednoduše

Nevýhodou účtenek je, že nemají jednotný vzhled ani formát. Někteří obchodníci sice na paragony tisknou QR kódy, obsahující potřebné údaje, nicméně ti jsou zatím ve viditelné menšině. Proto si program musí umět poradit s celou řadou textů a čísel.

Nutno uznat, že systém optického rozpoznávání znaků funguje celkem rychle a spolehlivě. Aplikace zelenými zatržítky postupně označuje údaje, které již rozpoznala, a v jakémkoli momentě lze přejít tlačítkem Pokračovat na další krok – editaci získaných informací.

I v tomto směru je provedení na jedničku – u většiny položek dostanete na výběr z několika možných variant, které Načti účtenku našla. Stačí tedy buď zvolit jednu z nabídnutých možností, nebo použít manuální úpravy a zadat údaje ručně. Po kontrole správnosti všech položek klepnete na tlačítko Odeslat do Účtenkovky. Obratem se dozvíte, zda byla ověřena a přijata do slosování.

Resumé

Slovy klasika: o Účtenkovce můžeme vést spory, můžeme s ní nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti ní dá dělat. Je prostě tady a řada lidí hledá způsoby, jak hrát loterii Účtenkovka jednodušším způsobem. A právě to aplikace Tomáše Valenty zvládá na výbornou.

Načti účtenku je v Obchodě Play od listopadu 2017 a za tu dobu si ji stáhlo a nainstalovalo více než 50 tisíc uživatelů. Z hlediska spokojenosti patří k těm nejlepším – po více než tisícovce hodnocení má známku 4,1. Instalační balíček velký 3,6 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a novějším.

Načti účtenku - ÚČTENKOVKA
Načti účtenku - ÚČTENKOVKA

Pokud by vám tato aplikace nevyhovovala, můžete zkusit oficiální s průměrnou známkou 2,1,nebo relativně novou Andrej – Účtenkovka s hodnocením 3,6, kterou jsme představili ve 272. díle seriálu Nejnovější aplikace z Google Play.

Hrajete loterii Účtenkovka?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)